St. žáci TJ Štítná vs. FC Rožnov pod Radhoštěm

28. 9. 2016

St. žáci TJ Štítná vs. FC Rožnov pod Radhoštěm  2:1

branky: Důlka Daniel, Kalík Martin

Dohrávka 7. kola začala velmi vlažně z obou stran. Hráči Štítné se ještě asi neprobrali z poobědní siesty a ačkoliv jim soupeř nechával luxusní prostor, nebyli schopni si díky nepřesné hře získat soustavný tlak. Přesto jsme si vytvořili tři brejkové situace, kdy jsme mohli dát gól, ale jak Tomáši Rakovi, tak Danu Důlkovi chyběl klid v zakončení. Navíc opět velmi laxní hrou obrany v začátku utkání jsme nechali soupeře vstřelit první branku. V 14. minutě se prosadil hostující Alexandr Válek 0:1. V následující pasáži měli hřáci Štítné mírně víc ze hry ale byl to spíš festival nepřesností než fotbal na úrovni krajského přeboru. V závěru poločasu, po přesunutí Dominika Hnila na pravou zálohu, došlo k oživení hry Štítné. Vypracovali jsme si několik slibných šancí a v 31. minutě Dan Důlka krásnou hlavičkou po rohovém kopu vyrovnal 1:1. Do druhého poločasu nastoupili hráči Štítné s daleko větší chutí a zavřeli soupeře na jeho polovině, vytvořili jsme si několik velkých šancí, zejména tři šance Martina Kalíka volaly po gólu. Soupeř se do první akce dostal až v 50. minutě, kdy tlak Štítné polevil. Zlepšená hra Štítné ve druhé půli byla odměněná gólem, v 60. minutě vstřelil po zemi branku Martin Kalik 2:1. V 64. minutě se dvakrát blýsknul Dan Důlka, jehož dvě hlavičky šly těsně mimo. Do konce druhého poločasu domácí ještě několikrát zahrozili, nejblíže gólu byl asi Martin Černý, který z levého křídla unikl bránícím hráčům, ale jeho střela se od protilehlé tyče odrazila zpět do pole, kde ji obrana soupeře uklidila. Zápas tak skončil vítězstvím domácích 2:1. Za zlepšený výkon si Štítná vítězství zasloužila, ale proti odevzdanému soupeři se prosazovala jen ztěžka a její výkon mohl být i lepší.