Dorost TJ Štítná vs. SK Baťov

13. 9. 2016

Dorost TJ Štítná vs. SK Baťov  2:5

branky: Zvoníček Ondřej, Malaník Patrik

V krásném nedělním odpoledne se dorostenci utkali s Baťovem a nezačali vůbec dobře. Baťov získal uzemní převahu a v prvních 15 minutách diktoval tempo hry, žádné velké šance si ale nevytvořil. Udeřit tak mohlo na opačné straně, kdy se po rohovém kopu zjevil tváří v tvář gólmanovi Laďa Hnilo. Zvolil však těžkou variantu zakončení a ve 100% šanci z malého vápna přestřelil. Poté se hra vyrovnala, spíše začali hrát domácí. Výsledkem tomu byla pěkná střela O. Hrnčiříka z hranice pokutového území, kterou brankář jen s obtížemi vyrazil na roh. Z něho už se domácí radovali - míč dopravil do sítě Ondra Zvoníček 1-0. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Po chybě na pravé straně hostující hráč s velkým štěstím zakončil kolem bezmocného Kuji 1-1. Za dalších 10 minut se skóre měnilo znovu - po přesném centru z pravé strany zakončil hlavou Patrik Malaník. Poločas tak skončil 2-1.
Druhý poločas začal dobře, šanci měl opět Malaník. Pak se ale dění na hřišti zcela změnilo a domácí hráči jakoby se na utkání vykašlali, přestali úplně běhat a bojovat. Hned v 50 minutě hosté vyrovnali - kdy jeden hráč prošel středem hřiště jako nůž máslem, nezastavil ho ani Kuja, a tak pohodlně vyrovnal do prázdné branky 2-2. Za 2 minuty se situace opakovala, opět po chybě ve středu hřiště a nezastavení protihráče, prošel kapitán hostů, jakoby by mu ani nikdo nestál v cestě, až do vápna a s přehledem zakončil 2-3. Pak měli 2 velké šance domácí. Jenže oproti hostům, kteří dali branku snad z každé střely, nechávali vyniknout hostujícího gólmana - nejdříve Malaník a poté Maniš. A tak zákonitě přišel trest - na pravé straně jsme opět zcela propadli v bránění, hráč z křídla odcentroval, na hranici 16m si jej v otočce zpracoval hostující hráč a trefil od břevna do brány 2-4. Šanci mohl chvíli na to vykřesat Malaník, ale tváří v tvář brankáři opět selhal. Po další chybě na pravé straně obrany tak pečetil hostující hráč na konečných 2-5. Za předvedený výkon především v druhém poločase by se měli domácí stydět a rychle na takový přístup k zápasu zapomenout, takto se o 3 body nehraje!!!!!