6. 5. 2017

Dorost TJ Štítná vs. SFK Holešov  2:1

branky: Maniš Martin, Hrnčiřík Ondřej

Typické pouťové utkání sehráli naši dorostenci s Holešovem.
Začali jsme velmi ospale. Soupeř ze začátku utkání měl míč více ve své moci,nicméně kombinoval spíše na své polovině. My jsme se rozhýbávali velmi pomalu. Nejdříve jsme zkoušeli delšími nákopy oslovovat naše rychlé útočníky,gólman Holešova ale hru dobře četl a většinu z nich v pohodě sbíral. Soupeř nekladl žádný odpor, a tak jsme se začali dostávat do velkých brankových příležitostí. Jenže našim kopačkám v poslední době chybí klid v zakončení. K vidění byl doslova festival zahozených šancí. Naštěstí pro nás alespoň jednu z nich proměnil před koncem první půle Martin Maniš po pěkné přihrávce Patrika Malaníka. Poločas tedy skončil 1-0.
Druhý poločas začal naším náporem a do 50 minuty jsme si vytvořili další 3 tutovky - bez efektu. Hosté se na naši polovinu dostávali snad jen z odkopů, jinak byli naprosto bezzubí. Nás to bohužel natolik uspalo, že jsme nedokázali nijak zvýšit obrátky a svého soupeře rozstřílet. Bylo k vidění i několik nastřelených břeven a po jednom z nich dorazil míč do sítě Ondra Hrnčiřík 2-0. To nás jakoby uspokojilo. Drželi jsme sice neustále míč, ale spíše ve středu pole. Do další šance jsme se chvíli nedostali. To se změnilo přesunem Martina Králíka do útoku. A když ani on branku nevstřelil,trest přišel na druhé straně. Zbytečně jsme si opět nechali vstřelit branku z ojedinělého brejku 2-1. Utkání se pak už jen dohrávalo a konečný výsledek byl 2-1. Zápas sice probíhal pod naší taktovkou, ale postrádal tempo. My jsme si vytvořili dostatek šancí na to,aby si Holešov odvezl pořádný příděl, opět se ale projevila naše největší bolest - bídná koncovka a zbytečně jsme se tak ještě nakonec báli o výsledek. Příští týden hrajeme pravé derby v sousedním Brumově.