Dorost FC Elseremo Brumov vs. TJ Štítná  2:1

14. 5. 2017

branky: Malaník Patrik

O krásném nedělním dopoledni jsme sehráli derby v Brumově, který hraje o celkové 1.místo v naší soutěži. Tomu jsme také přizpůsobili taktiku. Nechali jsme soupeře hrát a sami jsme se chtěli pokoušet především o rychlé brejky. Brumov byl také od začátku aktivnější. Kontroloval míč a několikrát se i jeho hráči dostali do zakončení. V žádné vážnější šanci se ale neobjevili. Naopak skóre jsme mohli a měli otevřít my. Patrik Malaník ale bohužel svou obrovskou příležitost tváří v tvář Pjajkovi neproměnil. Hra se odehrávala více méně na naší půlce, ale Brumov si s naší defenzívou nevěděl rady. Jeho kombinace končily na 16m nebo nepřesností ve finální fázi. Branku jsme tak opět mohli vstřelit my. Jenže hlavičku Ondry Zvoníčka Pjajko reflexivně vychytal. Brumov se dostal za první půlku jen do 1 šance, ale za to pořádné. Když ale Vaculín svůj únik nedokázal přetavit v branku, první poločas skončil 0-0.
Druhý poločas měl velmi podobný průběh. Brumov kontroloval míč, snažil se najít skulinku v naší obraně a chvíli se mu to nedařilo. Pak nám ale totálně propadl střed hřiště a domácí kapitán pohodlně otevřel skóre 1-0. Pak jsme měli úsek asi 15 minut, kdy jsme zcela vyklidili pole. Dostali jsme další branku a mohli jsme inkasovat ještě klidně 3x. Domácí ale nadějné situace řešili buď bídně nebo byl Kuja v naší bráně proti. Poté jsme hru otevřeli a domácí značně zatlačili. Měli jsme i šance, ale Ondra Hrnčiřík postrádal důraz. Po krásném pasu od Honzi Spáčila se ale konečně prosadil Patrik Malaník. Blížil se konec utkání, a tak létal do domácího vápna jeden dlouhý balón za druhým. Bohužel pro nás už žádné šance tyto nákopy nepřinesly. Utkání jsme do 60 minuty takticky velmi dobře zvládali. Inkasovaný gól po velké chybě nás ale srazil do kolen. Brumov si v utkání nakonec vytvořil více šancí, navíc byl celý zápas aktivnější ,a tak si zasloužil vyhrát. O víkendu hrajeme další derby. Soupeřem nám bude tentokrát Slavičín.