Komentáře k zápasům I.A třídy Valašský deník 11.8.2013

13. 8. 2013

Favorité na úvod váhali. Body ztratil Brumov B i Štítná

Region – V uplynulém ročníku I. A třídy se posadili na pomyslný trůn. Rezerva Brumova ve skupině A prohrála doma se Zubřím, Újezdec v béčku klopýtl v repríze červnového „finále" s Nedachlebicemi. Vyznamenal se nováček z Baťova, který vyhrál v Ořechově. O body obrala i Kelč Vlachovice. Jen Nivnice nestačila na Mladcovou.

1. A třída: Vsetín přišel ve Štítné o tříbrankové vedení

Valašsko – Nová sezona odstartovala také v 1. A třídě. Zubří bralo možná překvapivě všechny body v Brumově. Dolní Bečva vstoupila do sezony v oslabené sestavě a výraznou porážkou. Nováček z Kelče vstoupil do nové soutěže bojovně.

1. A TŘÍDA

JUŘINKA – PODLESÍ 2:0 (1:0)

Hosté sice byli v derby mírným favoritem, ale naprosto selhali v koncovce. Tu vyučoval domácí střelec Vavřík. Ve 29. minutě se trefil po přesném centru hlavou a překonal Michuta poprvé – 1:0. V prvním poločase drželi domácí hosty na odstup, ale další branku nepřidali. V 65. minutě byl celku Podlesí vyloučen po druhé žluté kartě Stolař, ale převaha jednoho muže se projevila tím, že hosté měli více ze hry. Netečovaná standardní situace málem skončila za Pospěchovými zády. Domácí brankář měl ale svůj den a v 72. minutě chytil pokutový kop Zetkovi. V 78. minutě nedostali hosté do domácí branky míč po obrovském závaru a hned z protiútoku je za to potrestal po perfektním zpracování a úniku opět střelecky disponovaný Vavřík – 2:0. Duel nových trenérů tak skončil lépe pro domácího Škařupu, hostující triumvirát Maňák, Michut, Košut musel přijmout porážku na úvod nové sezony.

BRANKY: 29. a 79. Vavřík.

JUŘINKA: Pospěch – Vaněk, Vadel, Polách, Šnajdr – Paťava (75. Petr Koleček), Škařupa, Horák (65. Žilinský), Šindelek – Vavřík, Kocián (60. Adam Koleček). PODLESÍ: Michut – Stolař, Borák, Křižan, Holčák – Švec, Pavel Blažek, Zetek, Nosálek – Košut, Tydlačka. (Střídali: Bína, Pernický).

Ještě loni rozdíl dvou tříd (krajský přebor a 1. B třída) nebyl na hřišti vidět. Domácí sice byli častěji na míči, ale brankově byli vždy popředu kanárci z Kelče. Ve 28. minutě našel Aleš Škařupa přesným centrem Hlavicu – 0:1. Ve 40. minutě srovnal přesnou střelou Vavrys – 1:1. V 65. minutě šli v bojovném utkání hosté podruhé do vedení. Opět přesný nahrávač Aleš Škařupa vypracoval branku pro Martina Pastrnka – 1:2. V 76. minutě srovnal na 2:2 Hovězák, ale dramatickým situacím nebyl konec. V 86. minutě mohl hostující nováček přijít nezaslouženě i o jeden bod. Přísně nařízenou penaltu však hostující velezkušený brankář Sobek kryl a nový trenér Blinka vezl z Vlachovic první plusový bod.

BRANKY: 40. Vavrys, 76. Hovězák – 28. Hlavica, 65. Martin Pastrnek. KELČ: Sobek – Novák (70. Hegar), Radim Minář, Radim Pastrnek – Kulich, Lukáš Machač, Jaroslav Machač, Pivovarčík (66. Pitrun), Škařupa (77. Petr Minář) – Martin Pastrnek, Hlavica.

Loňský vítěz soutěže, který odmítl postup, na hráče Zubří nestačil. Ti svého soupeře za celé utkání nepustili do jediné vážné brankové příležitosti. Naopak dvě z minima nebezpečných situací na druhé straně hosté proměnili a po zásluze si z nedělního odpoledne odvezli z Brumova tři body. Ve 24. minutě se po rohu trefil přesně hlavou Krupa – 0:1. V 80. minutě zrealizoval přímý kop v druhou uklidňující branku Libor Raždík a Zubří tak vstoupilo do sezony velmi dobrým výsledkem – 0:2.

BRANKY: 24. Krupa, 80. Libor Raždík. ZUBŘÍ: Barabáš – Berka, Tichý, Jiří Raždík, Tomáš Majer – Pavlíček, Libor Raždík, Drda (88. Rada), Pavlica – Krupa (85. Jasoněk), Viktor Frňka.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ B – VIDČE 3:1 (1:1)

Fotbalisté Vidče drželi krok se svým soupeřem pouze v prvním poločase. Chyba hned z kraje druhého je stála možnost uhrát lepší výsledek. Domácím se dařila kombinace po zemi a ve 14. minutě po centru Fröhlicha a důrazu Výmoly otevřel skóre utkání Baroš – 1:0. Ve 22. minutě srovnal po standardní situaci přesnou střelou k tyči Petr Mičkal – 1:1. Hned po rozehrání druhého poločasu, které obstarali hosté, udělali jejich stopeři chybu, a tu potrestal rychlý Výmola – 2:1. Martin Výmola byl při střelecké chuti a v 62. minutě po centru svého kolegy z útoku Baroše trefil přesně šibenici hostující branky do protipohybu brankáře – 3:1. Hosté v utkání představili čerstvou posilu. V tandemu s Michalem Kramolišem nastoupil v útoku Čech z Vysokého Pole (nedaleko Újezdu u Valašských Klobouk).

BRANKY: 14. Baroš, 46. a 62. Výmola – 22. Petr Mičkal. VAL. MEZIŘÍČÍ: Hrdý – Švajda, Fröhlich, Mézl, Capil – Drápela, Podzemný, Kováč, Kundrát – Baroš, Výmola. (Střídali: Vančura, Václavík, Gajdůšek). VIDČE: Petružela – Špurek, Marák, Vladimír Urban, Vaculín – Petr Nerad, Dalibor Nerad, Pavel Drda, Petr Mičkal – Michal Kramoliš, Čech.

Vsetín se přesvědčil, že to nebude mít v nové soutěži lehké. Do zápasu vletěli hosté jako velká voda. Hned ve 2. minutě pronikl domácí obranou Nikola Němec a s pomocí tyče otevřel skóre – 0:1. V 15. minutě se ve vápně uvolnil Starec a trefil se náramně – 0:2. Další šance Starec s Hořelicou neproměnili, domácí byli v prvním poločase zralí na ručník. Když hned po rozehrání druhého poločasu upravil po akci Hořelici Surovec na 0:3, zdálo se být rozhodnuto. Jenže v 55. minutě důrazem snížil Hnaníček. V 78. minutě zadělal na drama proměněnou penaltou Vaculík. Přesto trojice Zgarba, Surovec a střídající Mucha měla obří možnosti, jak zápas převážit na stranu Vsetína. Nestalo se a v 89. minutě propadl dlouhý aut až k Holbovi, který srovnal na nezaslouženou dělbu bodů.

BRANKY: 55. Hnaníček, 78. Vaculík, 89. Holba – 2. Němec, 15. Starec, 46. Surovec. VSETÍN: Sedlák – Kocurek, Zetek, Kundera, Fojtík – Němec, Zgarba, Třasoň (46. Ondra), Starec (80. Mucha), Hořelica (70. Doležel) – Surovec.

NEDAŠOV – DOLNÍ BEČVA 4:0 (1:0)

Hosté se silně omlazeným kádrem šli odvážně do boje. V 15. minutě podběhl Einšpígl vysoký míč a Šenkeřík otevřel skóre – 1:0. Ve 30. minutě minula posila do útoku Křiva z jedenácti metrů odkrytou branku. V 51. minutě se po chybě obrany prosadil podruhé Šenkeřík – 2:0. V 63. minutě se krásně z voleje trefil Šuráň a bylo rozhodnuto. Přesto bojovní hosté sahali po čestném úspěchu, ale Křiva ani ze své druhé šance v zápase nebyl přesný, tentokrát napálil z pěti metrů brankáře. Konečnou podobu výsledku dal z nařízené penalty, které se divili aktéři obou týmů, domácí Psota.

BRANKY: 30. a 51. Šenkeřík, 63. Šuráň, 83. Psota. D. BEČVA: Einšpígl – Hajda, Josef Vojkůvka, Jurečka (70. Kuběna), Jaroslav Růčka – Trna, Jaroslav Šena, Roman Maléř, Vladislav Šena – Vyvíjal (75. Pavlík), Kři­va.