Komentáře k zápasům I.A třídy 2.6.2013-Val.deník

3. 6. 2013

V trojboji Valachů o záchranu pořádně přituhuje

V utkání 1. A třídy Valašské Meziříčí B (modré dresy) doma prohrálo s Dolní Bečvou 1:3. Autor: pro DENÍK/Lucie Kostková

dnes 19:53

Valašsko – Michal Kramoliš přispěl dvěma góly k vítězství Vidče. Juřinka už podruhé doma hubeně zvítězila díky brance svého útočníka Kopřivy. Ofenzivní fotbal se hrál ve Valašském Meziříčí.

1. A TŘÍDA

VIDČE – VAL. KLOBOUKY 3:0 (0:0)

V prvním poločase byli lepším celkem na Sahaře hosté. Měli spoustu rohů a střel, ale brankář Petružela udržel do přestávky čisté konto. Hra domácích se rapidně zlepšila ve druhém poločase. V 70. minutě jen lehce tečoval na zadní tyč Vladimír Urban hlavou přesný centr Milana Drdy – 1:0. A zbytek zápasu si pro sebe pronajal Michal Kramoliš. V 80. minutě si krásně na prsa zpracoval přesný centr Fuksy a tvrdou střelou prostřelil hostujícího brankáře – 2:0. V 86. minutě si sám proměnil po faulu na svou osobu nařízený pokutový kop na konečných 3:0. Hra Vidče snesla ve druhém poločase parametry.

BRANKY: 70. Vladimír Urban, 80. a 86. Kramoliš. VIDČE: Petružela – Milan Drda, Vladimír Urban, Marák, Petr Urban – Petr Nerad, Dalibor Nerad, Fuksa, Špurek – Kramoliš, Mičkal (Střídal: Frňka).

JUŘINKA – NEDAŠOV 1:0 (1:0)

Do 50. minuty předváděla Juřinka oku lahodící fotbal a měla spoustu šancí. Ujala se však pouze v 9. minutě přesná hlavička Kopřivy – 1:0. Po přestávce sice Nedašov po druhé žluté kartě po hodině hry přišel o vyloučeného hráče, ale to paradoxně zvedlo výkon hostí. Najednou jich bylo plné hřiště, byli rychlejším a důraznějším celkem. Z několika šancí výrazně sahali po bodu, ale brankář Pospěch svůj celek podržel. Když domácím nevyšlo několik nadějných brejků, uhájili tak hubené vítězství.

BRANKA: 9. Kopřiva.

JUŘINKA: Pospěch – Vaněk, Paťava, Štěpán, Šindelek – Kocián, Vadel, Škařupa, Žilinský – Vavřík, Kopříva. (Střídali: Burda, Koleček, Varga).

HUTISKO – VIZOVICE 3:1 (0:0)

Domácí se proti celku z popředí tabulky vzepjali k dobrému výkonu. V prvním poločase přestáli tlak hostů, kteří ani na začátku druhého poločasu z několikáté šance neudeřili. A tak ve 49. minutě po faulu na Romana Křenka přišla na druhé straně penalta, kterou proměnil Luděk Poruba – 1:0. Pak přišla druhá fáze zápasu s převahou Vizovic, ale zase branka na druhé straně. V 65. minutě se po akci Davida Mikulenky trefil z malého vápna Adamec – 2:0. V 75. minutě Adamec pěkně přenesl hru na druhou stranu pokutového území a Vašek prostřelil brankáře – 3:0. V 85. minutě přišel zasloužený čestný úspěch Vizovic v podobě branky Dubce, ale to radost Hutiska ze zisku důležitých bodů nezkalilo.

BRANKY: 49. Poruba, 65. Adamec, 75. Vašek – 85. Dubec.

HUTISKO: Basel – Vašek, Šulák, Robin Křenek, David Baroš – Roman Křenek, Poruba, Macíček, Jaroslav Koláček – David Mikulenka (70. Kubáň), Adamec (75. Josef Koláček mladší).

HOVĚZÍ – ZUBŘÍ 0:0

Hověžané podruhé v řadě udrželi čisté konto, tentokrát to však na tři body nestačilo. Bezgólový zápas mohla změnit hned první půle. Nejprve po přímém kopu hostů nepříjemně skákavý míč vykopával z malého vápna Kocurek. Poté se k míči dostal Zdeněk Kostka, obhodil posledního hráče a byl sražen, domácí požadovali červenou kartu, Kostka však stihl zakončit a snad i z toho důvodu obdržel stoper hostů pouze napomenutí žlutou kartou. Následně to na druhé straně zkusil Martin Hromada z 25 metrů. Jeho umístěnou šajtli ale Barabáš výtečným zákrokem zneškodnil. Hosty několikrát do nebezpečné šance vedl Frňka, stopeři Juřica s Kocurkem však dnes odvedli dobrou práci. Druhý poločas převážně diktovali tempo Hověžané. Martin Hromada několikrát pálil z dobré pozice, ale velmi nepřesně. Obrovskou šanci měl Blaha, Barabáš však tváří v tvář svůj tým opět podržel. Podobně se prezentoval na druhé straně i Hučík, který vyrazil nebezpečnou střelu z úhlu na roh. V závěru oba týmy vsadily na zkušené matadory. Za Hověžany nastoupil Karel Štrbík starší, za Zubří zase kanonýr Jasoněk. Lépe se prezentoval Štrbík, jeho tvrdá střela ale jen těsně minula branku. Hosté nakonec přece jen mohli zápas přetáhnout na svou stranu. Odvrácený míč od Kocurka zasáhl ofenzivní hráč hostů tak dobře, že trefil tyč domácí svatyně. A když dorážejícího hráče obrana Hověžanů pokryla, musel sudí Skalický ukončit zápas za nerozhodného stavu 0:0.

HOVĚZÍ: Hučík – Hromada D., Kocurek, Juřica, Kučera R. – Zádilský, Hromada M., Zámečník, Blaha, Berka (80. Štrbík K. st.) – Kostka Z. (82. Štrbík K. ml.).

ZUBŘÍ: Barabáš – Raždík J., Pavlica, Frňka V., Tichý – Polách, Raždík L., Krupa, Pavlíček – Frňka V., Berka (Střídali: Jasoněk, Blaško).

VAL. MEZIŘÍČÍ B – D. BEČVA 1:3 (0:1)

Nedělní dopoledne nabídlo velmi ofenzivní utkání. Hosté byli efektivnější. Do role dvorního nahrávače se proměnil Martin Paprskář, který byl u všech jejich branek. Zatímco domácí z šesti tutovek dali jednu, hosté z podobného počtu branky tři. V 33. minutě uvolnil hezkou uličkou Paprskář Maléře, který neměl problém překonat Hrdého – 0:1. V 50. minutě se po rohu dostal k odraženému míči Macíček a po zpracování prostřelil hradbu těl – 1:1. V 75. minutě vystihl nepřesnou rozehrávku domácí obrany Paprskář a Maléř neměl problém trefit prázdnou branku – 1:2. V 81. minutě vybojoval míč Jaroslav Šena a Paprskář našel přesně Trnu – 1:3.

BRANKY: 50. Macíček – 33. a 75. Maléř, 81. Trna. V. MEZIŘÍČÍ B: Hrdý – Tirscher, Škorňa, Vaculín, Brachánek – Navrátil, Daniel, Fröhlich, Kundrát – Vajgl, Macíček. D. BEČVA: Einšpígl – Stavinoha, Adamec, Filka, Kozák – Balán (87. Glamoš), Maléř, Šena, Trna (82. Hajda) – Paprskář, Růčka.

P. LHOTA – PODLESÍ 2:0 (0:0)

Podlesí podalo proti důraznému soupeři velmi slabý výkon. Domácí hra založená na nákopech slavila úspěch. Zápas to byl vyrovnaný a první rozdílová branka přišla v 65. minutě, kdy dlouhý nákop skončil po prodloužené hlavičce v síti Nosálkovy branky – 1:0. Podlesí si poté sice vypracovalo dvě a ž tři pološance, ale na vyrovnání nedosáhlo, Naopak zápas se definitivně zlomil druhou brankou v 81. minutě, kdy byl Nosálek krátký na střelu z dvaadvaceti me­trů.

PODLESÍ: Nosálek – Radim Blažek, Petřvalský, Borák, Křižan – Pavel Blažek, Zetek, Tydlačka, Košut – Michut, Skalík.