Komentáře k zápasům I.A třídy 16.6.2013-Val.deník

19. 6. 2013

Hovězí s Hutiskem jsou nad sestupovou propastí

Fotbalisté Valašského Meziříčí B (modré dresy) doma vysoko prohráli s Podlesím (0:5). Autor: DENÍK/Lucie Kostková

17.6.2013 20:45

Valašsko – Na fotbalistech Vidče byl vidět náročný zápasový program. Juřinka sice vyhrála, ale doma s Dolní Bečvou zahazovala nemožné.

1. A TŘÍDA

VIDČE – VIZOVICE 1:3 (0:2)

Vidče má poslední dobou náročný zápasový program, a tak si muselo pomoci hráči rezervy. Druhý tým tabulky si Saharu pronajal pro sebe. Hlavně v prvním poločase byl jasným pánem na hřišti. Ve 38. minutě po brankách Dubce a Machače vedl již 0:2. Do druhého poločasu se v domácí sestavě objevili střídající Dobeš s Vaculínem a hru výrazně oživili. Jenže v 68. minutě přidal třetí hřebíček do domácí rakve Velen – 0:3. Pak přišla skoro klasika pro domácí. Michal Kramoliš si dravým průnikem vybojoval pokutový kop, a ty on umí bezchybně proměňovat – 1:3. Domácí tentokrát v improvizované sestavě na soupeře neměli.

BRANKY: 75. Kramoliš – 31. Dubec, 38. Machač, 68. Velen.

VIDČE: Petružela – Martinát, Marák, Petr Urban, Špurek – Křenek, Dalibor Nerad, Petr Nerad, Jurča – Kramoliš, Mičkal. (Střídali: Vaculín, Dobeš).

JUŘINKA – D. BEČVA 2:1 (0:0)

I hráči hostí kroutili hlavami, co v tomto zápase dokázal zahodit domácí celek a jakým výkonem se v dresu Dolní Bečvy prezentoval brankář Einšpígl. Ten byl po celé utkání pod sprškou střel, domácí útočník Vavřík mu pálil i do brankových konstrukcí, ale nakonec ho musel na vítěznou branku překonat dvě minuty před koncem zápasu z pokutového kopu samotný faulovaný David Štěpán. Dolní Bečva hraje venku dobře, ale tentokrát podala velmi špatný výkon. V 59. minutě otevřel skóre zápasu konečně po mnoha šancích a akci Škařupy střelou po zemi střídající Jiří Šindelek – 1:0. Když v 66. minutě vyrovnal z ojedinělé akce po chybě domácího obránce Růčka, vypadalo to, že fotbal nemá logiku – 1:1. Einšpígl pak čaroval a čaroval. Až si Štěpán těsně před koncem došel pro penaltu, kterou sám proměnil ve vítěznou branku – 2:1.

BRANKY: 59. Jiří Šindelek, 88. Štěpán – 66. Růčka. JUŘINKA: Pospěch – Vaněk, Martin Šindelek, Štěpán, Paťava – Kocián, Škařupa, Vadel, Žilinský – Kopřiva, Vavřík. (Střídali: Jiří Šindelek, Vilém, Šnajdr). D. BEČVA: Einšpígl – Stavinoha, Adamec, Filka – Balán, Maléř (70. Pavlík), Josef Vojkůvka (46. Vladislav Šena), Trna – Paprskář, Růčka, Jaroslav Šena.

HUTISKO – ZUBŘÍ 1:3 (1:1)

Hrálo se prakticky o šest bodů a hosté ze Zubří si vítězstvím zajistili skoro stoprocentní záchranu v soutěži. Ve zbývajících dvou zápasech jim zbývá uhrát jediný bod. Naopak domácím hrozí sestup. V úvodu zápasu byli hosté útočnějším celkem a ve 20. minutě se ujala tečovaná střela Jiřího Raždíka – 0:1. Domácí pak i díky standardním situacím vyrovnali hru a gólem do šatny také stav. Ve 45. minutě po závaru před hostující brankou přišel přesný centr Romana Křenka a gólová hlavička Macíčka – 1:1. Po přestávce to byl boj o rozhodující branku. V 70. minutě se po nedůrazu domácí obrany prosadil střídající Blaško a domácí se z gólového šoku již neprobrali – 1:2. V 75. minutě se do otevřené obrany Hutiska vypravil Pavlíček a potvrdil svou dobrou střeleckou formu z posledních kol – 1:3. V souboji valašských celků byla na jedné straně velká radost, na druhé velký smutek.

BRANKY: 45. Macíček – 20. Jiří Raždík, 70. Blaško, 75. Pavlíček.

HUTISKO: Basel – Roman Křenek, Robin Křenek, Šulák, David Baroš – Vašek, Poruba, Macíček, Jaroslav Koláček – David Mikulenka, Fiurášek. ZUBŘÍ: Barabáš – Berka, Tichý (45. Jurajda), Polách, Václav Frňka (65. Blaško) – Pavlíček, Jiří Raždík, Libor Raždík, Pavlica – Krupa, Viktor Frňka.

VAL. MEZIŘÍČÍ B – PODLESÍ 0:5 (0:3)

V derby utkání se očekával bezstarostný ofenzivní fotbal. To splnili jenom hosté z Podlesí, kteří již v prvním poločase jasně opanovali zápas. Trápícím se domácím gólově naložili postupně Borák, Zetek a Tydlačka. Po přestávce se domácí herně zvedli, ale do zápasu se nedostali, protože pokutový kop neproměnil Škorňa. Pak ještě přišly dvě šance alespoň na čestný úspěch, ale ostrými pálil jenom na druhé straně Zdeněk Košut. Celek Podlesí ukázal, že na jaře hraje jako den a noc. Tentokrát ukázal svou pravou fotbalovou tvář a odčinil překvapivou domácí porážku z minulého kola s Hovězím. Domácí v nevydařeném zápase představili své další hráče nastupující mladé generace.

BRANKY: 10. Borák, 19. Zetek, 24. Tydlačka, 66. a 80. Košut.

VAL. MEZIŘÍČÍ B: Příhoda – Tirscher, Škorňa, Švajda, Gormus – Lančařík, Kundrát, Lexa, Horák – Vajgl, Macíček. PODLESÍ: Michut – Stolař, Petřvalský, Borák, Holčák – Tydlačka, Zetek, Pavel Blažek, Švec – Křižan, Košut. (Střídali: Skalík, Nosálek, Zavadil).

HOVĚZÍ – P. LHOTA 2:1 (1:0)

Hovězí muselo vyhrát, aby si udrželo teoretickou šanci na záchranu. Tři body se rodily velmi těžce, ale podařilo se. První branka padla v 18. minutě. Dlouhý nákop od brankáře Hučíka propadl až k Zádilskému, který propálil brankáře – 1:0. Další obrovskou šanci měl Radek Kučera, ale sám před bránou těsně minul. Hosté měli největší šanci až v závěru první půle, když těsně nad branku pálil Elšík. Vstup do druhé půle vyšel lépe hostům. V 50. minutě se po přízemním centru dokázal protlačit do zakončení Elšík a bylo srovnáno – 1:1. Za další čtvrthodinu šli ale domácí znovu do vedení. Zádilský nacentroval do vápna, kde se ve vzniklé skrumáži nejlépe zorientoval Loučka a pohotově prostřelil brankáře – 2:1. Domácí poté kontrolovali hru a po zbytek utkání hosty do výraznější šance nepustili. V samotném závěru utkání ještě Loučka v krátkém sledu dvakrát orazítkoval tyč. Hovězí tedy poprvé na jaře doma naplno bodovalo a stále živí šanci na záchranu.

BRANKY: 18. Zádilský, 65. Loučka – 50. Elšík. HOVĚZÍ: Hučík – Kašpar J., Kučera R., Kostka R., Hromada D. – Zámečník, Štrbík K. st., Zádilský (70. Štrbík K. ml.), Blaha, Berka – Loučka.

DOHRÁVANÉ UTKÁNÍ

VIDČE – P. LHOTA 0:0

Čtvrteční program na Sahaře v dohrávce branku nepřinesl. Hrál se nudný fotbal, kde nepadaly branky, nepřicházely ani šance, a tak se diváci dočkali jediného vzrušení ve druhém poločase, kdy byl nejprve vyloučen po druhé žluté kartě domácí Vladimír Urban a po něm také za stejný počet karet žluté barvy hostující Čunek. Zápas nedohrál v domácím dresu pro zranění Milan Drda.

VIDČE: Petružela – Milan Drda, Marák, Vladimír Urban, Špurek – Fuksa, Dalibor Nerad, Petr Nerad, Pavel Drda – Kramoliš, Mičkal. (Střídal: Křenek).

1. Brumov B 24 14 3 7 57:35 45
2. SK Vizovice 26 14 2 10 66:45 44
3. Podlesí 25 13 2 10 62:45 41
4. Dol. Bečva 25 12 2 11 54:50 38
5. Podkop. Lhota 25 11 5 9 40:37 38
6. Val. Meziříčí B 25 11 5 9 57:65 38
7. Nedašov 25 11 3 11 50:50 36