Komentáře k zápasům I.A třídy 31.8. Valašský deník

2. 9. 2014

V 1. A třídě to žilo: třicátiny, svatba i pěkné derby v Hrachovci

Fotbalisté Hrachovce (bílé dresy) doma prohráli s Valašským Meziříčí B 0:1.

Fotbalisté Hrachovce (bílé dresy) doma prohráli s Valašským Meziříčí B 0:1. Autor: Tereza Zgabajová

včera 18:00

Valašsko – Podlesí zase prohrálo s nulou, ale tentokrát předvedlo zlepšený výkon. Juřinka se po svatbě spoluhráče trápila v koncovce.

1. A TŘÍDA

VLACHOVICE – PODLESÍ 3:0 (1:0)

Hosté oproti minulému zápasu v Zubří podali zlepšený výkon, ale body to nepřineslo. Ze sestavy vypadl zraněný stoper Petřvalský, naopak k dispozici již byla staronová posila Bína. Právě ten měl velkou šanci již v 5. minutě, kdy postupoval na brankáře, v rozhodující chvíli si ale míč předkopl. Domácí zahrozili v 15. minutě, po centru hlavičkuje hráč a Nosálek vyráží na roh. Domácí jdou ve 20. minutě pěknou střelou z přímého kopu. V 32. minutě se hostům povedla hezká akce, míč jde po ose Švec-Borák-Holčák, posledně jmenovaný ale z malého vápna míjí odkrytou branku. V 35. minutě jde pěkná střela Bíny těsně vedle. Ve druhé půli pokračoval podobný obraz hry, domácí obrana pracovala spolehlivě, hlavně dvojice stoperů hrála jednoduše a s přehledem. Domácí zvyšují vedení v 67. minutě, po rohu se hlavou prosazuje právě jeden ze stoperů. V 75. minutě pak přidávají třetí branku, z přímého kopu se opět hlavičkou prosazuje střídající hráč domácích.

PODLESÍ: Nosálek- Stolář, Křižan, Borák, Adámek – Švec, Zetek, Martin Blažek, Holčák – Pavel Bělocký, Bína. (Střídali: Kozák, Karola, Skalík).

VIDČE – BRUMOV B 1:1 (0:1)

NA PENALTY 2:3

Domácí začali zápas velmi aktivně. Do první inkasované branky si vytvořili několik brankových příležitostí, ale Dalibor Nerad s Lukášem Valou nebyli přesní. A Vidče pykalo. Ve 25. minutě prostřelil křižnou střelu Marka Valu Gago. Po přestávce se domácí oklepali a v 52. minutě Radek Mičkal zahrál hostujícímu brankáři na housle. Bylo vyrovnáno. Domácí se tlačili za rozhodující brankou, ale Brumov vytvářel před svým brankářem neprostupnou hradbu těl. Přišel tak penaltový rozstřel, v kterém selhali ze strany domácích zkušení Pavel Drda a Dalibor Nerad a dva body si odvezli hosté.

BRANKY: 52. Radek Mičkal – 25. Gago. VIDČE: Marek Vala – Šichtář, Marák, Dalibor Nerad, Telecký – Pavel Drda, Jurča, Vaculín, Špurek – Radek Mičkal, Lukáš Vala. (Střídali: Kramoliš, Křenek).

NEDAŠOV – ZUBŘÍ 0:1 (0:1)

Do branky Zubří se po zranění vrátila bývalá jednička Michal Barabáš. Hosté hráli pozorně a po Jurajdově voleji a Drdově úniku naznačili svoje možnosti. Pak se Zubří ale zranil Jurajda, a když o minutu později zahrávali hosté penaltu, exekutor se již sprchoval. Zodpovědnost na sebe vzal neméně zkušený Filgas a nemýlil se. K penaltě došlo po chybě domácího brankáře, po faulu na Drdu měla následovat červená karta místo žluté. K tomuto rozhodnutí měl výhrady hostující trenér Nerád. Nedašov je v krizi a druhý poločas se k vyrovnání nepropracoval. Naopak Drda s Jasoňkem mohli ještě navýšit bodový dárek pro svého spoluhráče Jana Pavlicu, který slavil třicáté narozeniny.

BRANKA: 42. Filgas. ZUBŘÍ: Michal Barabáš – Polách, Berka, Tichý, Kamil Barabáš – Krupa, Jurajda, Libor Raždík, Pavlíček – Filgas, Drda. (Střídali: Petr Majer, Jasoněk, Pavlica).

JUŘINKA – VAL. KLOBOUKY 1:3 (0:1)

Juřinka slavila v sobotu svatbu spoluhráče Petra Škařupy. Ten moc alkoholu neholdoval a v neděli bojoval za svůj tým. Kdyby Vavřík se Šindelkem během zápasu proměnili pět tutovek, mohl mít i on veselé popravky. Hosté jen trpělivě trestali domácí hrubky. Když Vadel snižoval na 1:2, mohla Juřinka doufat v remízu. Do šancí se v závěru nedostala a v poslední minutě musel Pospěch sledovat, jak mu útočník z brejku dělá smrtící kličku a třetí brankou ukončuje pro domácí nevydařený zápas.

BRANKA JUŘINKY: 67. Vadel.

JUŘINKA: Pospěch – Vadel, Štěpán, Šnajdr, Hromádka – Lukáš, Škařupa, Paťava, Türscherl – Vavřík, Šindelek.

HRACHOVEC – VAL. MEZIŘÍČÍ B 0:1 (0:0)

I když padla jen jedna branka, divák se bavil. První poločas šance nepřinesl, ale druhý byl více než výživný. V tom prvním byli hosté lepší. V 57. minutě musel předčasně pod sprchy za oplácení Martin Václavík. Hosté se v oslabení prosadili. Neuberger pláchl domácí obraně a Tomáš Kundrát dal jedinou branku zápasu. Hostům narostla křídla a Tomáš Kundrát pálil ještě do tyče. Pak se probudili domácí a mohli zápas nasměrovat k penaltám. Adamík však minul a David Varga trefil v závěru pouze tyč Majerovy branky.

BRANKA: 66. Tomáš Kundrát.

HRACHOVEC: Kocanda – Martin Vajgl, Vaculín, Cahlík, Varga – Jež, Konvičný, Volek, Brázdil – Vrána, Orság. (Střídali: Adamík, Tvarůžek). VAL. MEZIŘÍČÍ B: Majer – Baroň, Brachánek, Gromus, Švajda – Martin Václavík, Novák, Ligas, Michal Kundrát – Neuberger, Tomáš Kundrát. (Střídali: Štys, Jakub Výmola, Soukup, Petr Václavík).

VAL.PŘÍKAZY – SLUŠOVICE 3:2 (2:0)

Domácí začali aktivně. Ptáček trefil z přímého kopu brankáře a Vaculka sice ideálně namazal Juřicovi, ale ten zaspal a netrefil odkrytou branku. V 32. minutě Juřica prošel hostující obranou a domácí vedli. Vydařený první poločas pro Příkazy ukončila 40. minuta a gólový počin Vaculky. Vaculka si i po přestávce rozuměl s Juřicou, ale ten po standardní situaci minul. Když v 67. minutě zasunul míč po centru Vaculky do branky Bartoš, vypadal zápas zcela jasně. Hosté se však zápas nevzdali a po trefách Lošťáka a Povolného měli tři minuty bez nastavení na uhrání případné remízy. Domácí cenné tři body ubránili. Semifinalista krajského poháru byl velmi kvalitním protivníkem, ale domácí měli větší důraz v koncovce. Zápas se hodně vydařil trojici Vaculka, Juřica, Bartoš.

BRANKY: 32. Juřica, 40. Vaculka, 67. Bartoš – 74. Lošťák, 87. Povolný. VAL. PŘÍKAZY: Valčík – Havelka, Ptáček, Strnad, Dušan Polách – Číž, Karas, Vobořil, Bartoš – Juřica, Vaculka. (Střídali: Daniel Polách, Smolík).

1. Val. Meziříčí B 4 3 0 0 1 10:3 9
2. Slušovice 4 3 0 0 1 10:6 9
3. Val. Klobouky 4 2 1 1 0 9:5 9
4. Brumov B 4 2 1 0 1 10:6 8
5. Podkop. Lhota 4 2 1 0 1 8:4 8
6. Zubř í 4 2 0 1 1 9:4 7
7. Štítná n. Vl. 4 2 0 1 1 6:3 7
8. Hrachovec 4 2 0 0 2 5:4 6