Komentáře k zápasům 22.kola -I.A třída sk.A - Zlínský deník

25. 5. 2012

SKUPINA A

ZUBŘÍ – BRUMOV B 2:4 (0:2)

Vítězná série Zubří skončila. Hosté jasně ovládli první poločas. Vlažný výkon domácích potrestali dvěma brankami, kdy kompletně chybovala celá obrana v čele s brankářem Barabášem. Navíc si ve 25. minutě obnovil svalové zranění Robert Jurajda, z utkání musel odstoupit a sezona pro něho skončila. Do druhého poločasu nastoupili domácí jako vyměnění, ale chyba Berky je definitivně srazila do kolen – 0:3. Zubří nepolevilo v nátlakové hře, nejzkušenější hráči Jasoněk s Ivo Romanem snížili postupně na rozdíl jediné branky. V 80. minutě mohl domácím zajistit bod Libor Raždík, ale svůj drzý průnik do pokutového území zakončil střelou těsně vedle hostující branky. V 86. minutě inkasovalo Zubří při hře vabank počtvrté, a bylo vymalováno.

Branky: 65. Jasoněk, 70. Ivo Roman – Řehák, Neťuka, Fojtík. Rozhodčí: Bernatík – Mikoška, Holub.

Brumov B: Kubín – Janáč, Dekleva, Miklas – Vaněk, Macháč, Naňák, Fojtík, Neťuka, Řehák J., Šindler. Na střídání: Lysák. Trenér: M. Vaněk.

VIZOVICE – JUŘINKA 3:2 (1:1)

Nejprve se v důležitém zápase prosadila Juřinka z brejku Šindelkem. Vizovicemi inkasovaný gól otřásl, ale zpět do hry je dostala situace z 34. minuty, když míč vybojoval Laciga a s přispěním chybujícího brankáře hostí vyrovnal. Po vyrovnání domácí dobývali do konce poločasu hostující obranu, ale výsledkem byla jen dvě nastřelená břevna během jedné akce. Vedoucí branka se zrodila až po pauze, když se prosadil vizovický Velev – 2:1. Z vedení se domácí ovšem dlouho neradovali, po zaváhání obrany hosté po pěti minutách vyrovnali. Vizovičtí ovšem šli za vítězstvím a po faulu na Lacigu se z penalty dostali znovu do vedení – 3:2. Do konce zápasu si Vizovice výhru už takticky pohlídaly a získaly důležité tři body.

Branky: 34., 59. Laciga, 50. Velev – 12. Šindelek, 55. Škařupa. Rozhodčí: Havránek – Kozubík, Schmid.

SK Vizovice: Pavelka – Studeník, Novák, Polách, Sviečka – Kolařík, Kudrnáč, Dvořák, Jurečka (63. Drga) – Laciga, Velev (82. Holík). Trenér: Cahyna.

DOLNÍ BEČVA – P. LHOTA 2:3 (0:3)

Domácí Bečvané předvedli v prvním poločase fotbalový výbuch. Jejich defenziva neexistovala a tři výpady proměnili hosté v tříbrankové vedení. Ze strany Dolní Bečvy stojí za zmínku pěkná akce Stavinohy, který nenašel gólovou přihrávkou u spoluhráčů pochopení. Ve 25. minutě volala po gólu střela Filky a ve 28. minutě Adam Růčka trefil břevno hostující branky. Slepené branky ve 33. a 34. minutě byly pro domácí smrtící. První poločas zakončila šance Paprskáře, který z jedenácti metrů minul branku. Po přestávce se domácí zlepšili. Hosté jen všemožnými způsoby bránili výrazné vedení. V 72. minutě trefil Paprskář tyč. V 80. minutě se trefil Josef Vojkůvka a domácí ještě zápas nezabalili – 1:3. Zvláště když v 88. minutě se radoval také Paprskář. V 90. minutě žádali domácí odpískání pokutového kopu, ale nenašli u rozhodčího pochopení. Zápas tak pro ně skončil těsnou porážkou.

Branky: 80. Vojkůvka P., 88. Paprskář – Minařík 2, Nevrlka. Rozhodčí: Skalický – Kýr, Kozubek.

SLAVIČÍN B – HOVĚZÍ 0:2 (0:1)

Rezerva Slavičína opět podlehla Hovězí i přes nejlepší jarní výkon před vlastními fanoušky 0:2. Po celý zápas tlačili hosty na jejich polovině, ale skórovat se jim nepodařilo. Naopak hosté po dvou chybách nemilosrdně trestali. Nejprve ve 43. minutě otevřel skóre Juřica, jehož střela zády po rohovém kopu se štěstím skončila v brance. V 63. minutě pak Kostka trefou do šibenice stanovil konečný výsledek.

Branky: 43. Juřica, 63. Kostka. Rozhodčí: Malota – Polaštík, Dujíček, 70 diváků.

Slavičín B: Talčík – Fojtík, Ocelík, Tománek, Both, Neuman, Frolo, Šebák, Sochora, Šála, Bartoš. Trenér: Dorúšek.

VIDČE – ŠTÍTNÁ N. VL. 2:1 (2:1)

V úvodní půlhodině se domácí dostali pouze do jednoho náznaku šance. Domácím útočníkům předvedl, jak se útočí, až stoper Vladimír Urban, když si naběhl ve 30. minutě na centr a lehkou tečí hlavou poslal Vidče do vedení. Jenže hned z protiútoku vyrovnal Soja. Hosté mohli jít dokonce do vedení, ale gólman Petružela zlikvidoval jasnou tutovku. Podobně si vedl i střelecký smolař Lukáš Vala, který sám před brankářem přestřelil. Těsně před přestávkou domácí šikovně vykombinovali ve středu pole a Nerad se protáhl mezi obránci – 2:1. Druhou půli začali domácí aktivně a třetí branku měl na kopačce v 50. minutě Vašut, který však mířil jen do brankáře. Fotbalové mládí Vidče zahazovalo jednu šanci za druhou. V 65. minutě poslal Kramoliš výstavní uličkou do tutovky Valu – ten mířil nad. Hosté se snažili o vyrovnání, ale jejich dlouhé nákopy likvidoval brankář Petružela. Pumelice T. Vaculíka vystrašila jen volně se pasoucí krávy. V 77. minutě se do další tutovky dostal další domácí mladík Vaculín – jeho volej trefil gólmana P. Vaculíka.

Branky: 30. Vl. Urban, 40. Nerad – 31. Soja. Rozhodčí: Dokoupil – Rovenský, Zubek.

LUKOV – VLACHOVICE 2:3 (1:2)

Oslabený Lukov začal utkání velmi dobře a šel do vedení, když Tlusták naběhl na dlouhý pas a využil zmatku obrany hostů. Před koncem poločasu ale domácí vyrobili dvě hrubky a soupeř trestal. Když ve druhé půli už jasně lepší hosté přidali třetí trefu, zdálo se rozhodnuto. Lukov vrhl vše do útoku a zápas ještě zdramatizoval. Nejprve Šumšal trefil tyč a pak po jeho hlavičce do tyče dorazil zblízka Bielak. Hosté využili otevřenou obranu Lukova k několika brejkům. Domácí brankář Jokl je přiváděl k zoufalství, protože jejich příležitosti bravurně likvidoval. Poradil si i v situaci proti třem samotným útočníkům hostů.

Branky: Tlusták, Bělák – Váňa, Plšek, Šimoník. Rozhodčí: Kýr – Polaštík, Dujíček, 40 diváků.

Lukov: Jokl – Sedláček, Brázda, Šimčík, Macík, Drábek, Velikovský, Šumšal, Tlusták, Richtr, Teplý. Střídali: Bielak.

Vlachovice: Bodlák – Horáček, Kolouch, Hodulík, Šuráň, Váňa, Míča, Šimoník, Horáček, Hovězák, Plšek, Hlavica, Vavrys, Charvát.

VAL. KLOBOUKY – HUTISKO 2:1 (1:0)

Ve 20. minutě dostal valašskokloboucký Smolka míč do běhu, levačkou ale zakončil vedle. Ve 28. minutě se Blaževič ocitl sám ve vápně, ale Nikolén mu na poslední chvíli míč odkopl. Ve 45. minutě Nahodil nacentroval z pravé strany a Smolka v souboji s brankářem hlavou otevřel skóre. Po přestávce v 70. minutě chyboval domácí brankář Kovařík, kterému vypadl míč z ruky a hostující Škopek snadno vyrovnal – 1:1. V 73. minutě Nahodil centroval z pravé strany, balon se sklouzl po břevně a zpáteční přihrávku od Rohance Smolka nezakončil. V 75. minutě nacentroval Novák z pravé strany a Smolka hlavou na 2:1. V 81. minutě zachránil obrovskou příležitost Kovařík, když se na něj řítil sám Petr.

Branky: 45. a 75. Smolka – 70. Škopek. Rozhodčí: Polaštík – Dujíček, Malota.

Valašské Klobouky: Kovařík – Nikolén, Graclík, Martínek, Častulík, Nahodil (90. Bělaška), Novák (80. Trojáček), Sáblík (70. Pechanec), Kocourek, Kováč, Smolka.

1. Vidče 22 14 2 6 43:24 44
2. Vlachovice 22 13 4 5 47:34 43
3. Hutisko 22 13 3 6 48:29 42
4. Štítná n. Vl. 22 11 3 8 41:39 36
5. Hovězí 22 10 3 9 43:36 33
6. Zubří 22 9 4 9 34:35 31