Komentáře k zápasům 16.kola -I.A třída sk.A - Valašský deník

3. 4. 2012

Michal Kramoliš odstartoval jaro hattrickem

V utkání Juřinka (červené dresy) – Hovězí padlo šest branek, hosté vyhráli 4:2.

Valašsko – Zubří pod vedením nového trenéra Roberta Jurajdy bojovalo, ale o bod se připravilo špatnou koncovkou. Hutisko vedl za výhrou nahrávač Abík.

1. A třída

JUŘINKA – HOVĚZÍ 2:4 (2:1)

Domácí tým boj o záchranu začal špatně. V brance s čerstvou divizní posilou Jiřím Pospěchem z Valašského Meziříčí neudržel poločasové vedení a hosté z brejků třikrát trestali. Ty jim vycházely již v úvodu zápasu. Ve 3. minutě pálil nebezpečně Blaha, těsně minul. Potom přišel brejk Šrámka, ale D. Hromada střílel slabě. V 11. minutě ukázal rychlík Šrámek opět záda obráncům, ale trefil jen nohy padajícího gólmana. Domácí se v první čtvrthodině zmohli na střelu Kociána, kterou obrana tečovala jen ke Koňaříkovi. Další nadějné sólo Škařupy skončila na pozorném brankáři. Ve 33. minutě záložník Žilinský zbytečně ztratil ve středu pole míč, ten mu sebral Šrámek a připravil lahůdku pro D. Hromadu. Jeho technická střela neměla chybu – 0:1. Ve 40. minutě si naběhl na rohový kop Kociána Vilém a krásnou hlavičku umístil k tyči – 1:1. O dvě minuty později přistál centr Vaňka na zadní tyči, kde obránci Hovězí nechali Burdu. Ten netypicky pravačkou míč napálil pod břevno – 2:1. Jenže druhou půli ovládli borci z Hovězí.

Ve 48. minutě to napálil Šrámek ze šestnáctky přesně – 2:2. Střídající A. Koleček mohl strhnout vedení na juřinkovskou stranu. Centroval na Kociána, ale obrana jeho střelu zblokovala. Domácí byli při chuti a chtěli rozhodnout. Žilinský pálil jen těsně nad, Viléma vychytal skvěle gólman Koňařík. Hosté přežili nápor a předvedli svou údernou zbraň – brejky. V 68. minutě střídající Dan Kovář ukázal, proč odpočíval první poločas – 2:3. Závěr zápasu již Hovězí hlídalo a přidalo další třešničku na dortu. V 85. minutě Kovář z dalšího brejku zápas prakticky ukončil – 2:4.

BRANKY: 40. Vilém, 42. Burda – 68. a 85. Kovář, 33. D. Hromada, 48. Šrámek, JUŘINKA: Pospěch – Vaněk, Paťava, Bartoň, M. Varga – Šnajdr, Žilinský, Škařupa, Burda – Vilém, Kocián. Střídali: A. Koleček, M. Šindelek, P. Koleček. HOVĚZÍ: Koňařík – R. Kučera, M. Kučera, Kocurek, Z. Kostka – T. Juřica, K. Štrbík, Blaha, D. Hromada – Zádilský, Šrámek. Střídali: D. Kovář, M. Hromada, M. Hučik.

VIDČE – LUKOV 4:2 (2:1)

Zimní přestávka nejvíce prospěla Michalu Kramolišovi, který se v úvodu jara hned připomněl hattrickem. Domácí borci nastoupili bez několika hráčů základní sestavy. Ze zdravotních důvodů chyběli Nerad, Křenek nebo Vala. S horečkou nastoupil Marák, ale to mu nevadilo. Dokonce se střelecky přidal k domácímu ostrostřelci. V prvním poločase měli domácí více ze hry a brzy mohli vést o dvě branky. Šance Petra Urbana a Kramoliše se však neujaly. Trpělivost růže přináší, to platilo pro Vidče ve 22. minutě, kdy se trefil po rohu hlavou Marák – 1:0. V 29. minutě centroval přesně Pavel Drda na Kramoliše – 2:0. Lukov se dostal do hry krásnou střelou Maloty z pětadvaceti metrů, která skončila v šibenici branky bezmocného Petružely – 2:1. Po přestávce odmítl poprvé drama Kramoliš, když unikl hostující obraně v 62. minutě a upravoval na 3:1. Lukov však hru ve druhém poločase opticky srovnal a na další zápletku zadělal kuriózní brankou Brázda. Míč se díky silnému větru snesl z rohu přímo do domácí branky – 3:2. V 80. minutě však Kramoliš završil druhým sólem v utkání svoje galapředstavení a stanovil tak konečný výsledek pro domácího favorita na 4:2.

BRANKY: 22. Marák, 29., 62. a 80. Michal Kramoliš – 35. Malota, 77. Brázda. VIDČE: Petružela – Milan Drda, Marák, Vladimír Urban, Špůrek – Pavel Drda, Dobeš, Lukáš Frňka, Petr Urban – Michal Kramoliš, Vašut.

ZUBŘÍ – HUTISKO 1:2 (1:1)

Premiéra Roberta Jurajdy na trenérské lavičce domácího celku s vedoucím Hutiskem nevyšla. Zubří představilo čerstvou posilu do útoku. Petr Jasoněk z Poličné dal nakonec před konkurenční Dolní Bečvou přednost právě Zubří. Uvedl se hned gólem, ale pro zranění utkání nedohrál. Hosté šli do vedení v 19. minutě, kdy předvedl svou první gólovou asistenci v utkání Abík a zakončoval Kalod – 0:1. Ve 35. minutě vyběhl netakticky hostující brankář Horák a zkušený střelec Jasoněk toho dokonale využil a srovnal – 1:1. Hned po přestávce se děly věci. Ve 47. minutě se krásně do šance prodral Krupa, ale trefil pouze tyč Horákovy branky. O minutu později na druhé straně ho napodobil Macíček. Hrál se fotbal ve vysokém tempu a čekalo se na rozhodující moment. Hru záložní řady Hutiska skvěle dirigoval Jaroslav Koláček. V 71. minutě ukázal přesnost přihrávky opět Abík a Petr vstřelil rozhodující branku – 1:2. Domácí by si i bod zasloužili. V závěru měl dvě možnosti stanovit dělbu bodů střídající Blaško. Nejprve po akci Pavlíčka nedal, podruhé si šanci vypracoval sám, ale také jí pohrdl, a tak domácí odešli se sklopenými hlavami.

BRANKY: 35. Jasoněk – 19. Kalod, 71. Petr. ZUBŘÍ: Barabáš – Pavlica, Tichý, Berka, Václav Frňka – Pavlíček, Mičkal, Libor Raždík, Ivo Roman – Jasoněk (70. Blaško), Krupa. HUTISKO: Horák – Roman Křenek, Petr, Robin Křenek, Abík – Jaroslav Koláček, Macíček, Škopek, Kaša – Blaževič (73. David Mikulenka), Kalod (80. Lukáš Fiurášek).

D. BEČVA – SLAVIČÍN B 6:1 (1:1)

Perfektní utkání sehrála trojice Pavel Vašek, Vladislav Šena a Josef Vojkůvka. S jejich rychlostí a nápady si hosté neporadili. Ve 26. minutě váhal s odkopem Aleš Jurajda, důrazem hostujícího útočníka přišel o míč a pro jeho kolegu v ofenzívě nebyl problém trefit prázdnou branku – 0:1. Domácím pomohla branka do šatny. Ve 45. minutě vyslal Šena do běhu Vaška, který namazal Josefu Vojkůvkovi – 1:1. V 53. minutě převážil misky vah na stranu Dolní Bečvy Vašek, který zakončil křídelní akci Josefa Vojkůvky – 2:1. V 65. minutě bylo rozhodnuto, když Šena předvedl dokonalou uličku na Paprskáře – 3:1. Na Martinu Paprskářovi se pak vyfauloval jeden z hostujících hráčů a oslabení hosté rezignovali. V 74. minutě proměnil Vašek penaltu nařízenou za faul na Josefa Vojkůvku – 4:1. O minutu později vyslal do úniku Vašek Šenu – 5:1. V 84. minutě si střelecký úspěch zopakoval Šena, tentokrát byl přesným asistentem Josef Vojkůvka – 6:1.

BRANKY: 45. Josef Vojkůvka, 53. a 74. Vašek, 65. Paprskář, 75. a 84. Vladislav Šena.

D. BEČVA: Aleš Jurajda – Martinák, Skalík, Adam Růčka, Filka – Josef Vojkůvka, Vladislav Šena, Vašek, Adamec (75. Krhůtek) – Petr Vojkůvka (74. Radek Růčka), Paprskář (80. Kulišťák).

Další výsledky: Brumov B – Štítná n. Vl. 2:3, Podkop. Lhota – Vlachovice 0:2, Vizovice – Val. Klobouky 1:1.

1. Hutisko 15 11 2 2 35:14 35
2. Vidče 15 11 1 3 33:13 34
3. Hověz í 15 8 2 5 34:22 26
4. Štítná n. Vl. 15 8 2 5 28:26 26
5. Vlachovice 15 7 3 5 26:21 24
6. Dol. Bečva 15 8 0 7 35:34 24
7. Val. Klobouky 15 6 4 5 19:26 22
8. Podkop. Lhota 15 5 4 6 22:24 19