Komentáře k zápasům 10.kola 14.10.2012 -I.A třída sk.A - Valašský deník

17. 10. 2012

Hattrick Daniela Vavříka pokořil fotbalisty Vidče

Rezerva Meziříčí (modré dresy) hrála netradičně odpoledne a tři body zachránila až v závěru. Valašské Kloubouky porazila 4:2 díky dvěma trefám Radima Baroše. Autor: DENÍK/Lucie Kostková

15.10.2012 22:07

Valašsko – Nedašovu stačila v Hovězí na tři body jediná branka. Na dno se propadá Dolní Bečva, která těsně podlehla Podlesí.

1. A TŘÍDA

JUŘINKA – VIDČE 3:0 (0:0)

Domácí zaslouženě zvítězili. Hostům se po celé utkání nedařila hra záložní řady a domácího brankáře Pospěcha příliš neohrozili. Hvězdou utkání byl autor hattricku Daniel Vavřík. Celkové skóre je pro hosty ještě milosrdné, domácí ve druhém poločase kromě třech branek zazdili ještě další dvě až tři brankové příležitosti. V 56. minutě dorazil střelu střídajícího Jiřího Šindelka Daniel Vavřík a načal své střelecké odpoledne – 1:0. V 69. minutě prostřelil Cába podruhé – 2:0. Po pěkné kombinační akci v 81. minutě dokončil umístěnou střelou hattrick – 3:0. Juřinka dokráčela k pohodovému vítězství.

BRANKY: 56., 69. a 81. Vavřík.

JUŘINKA: Pospěch – Martin Šindelek, Petr Koleček, Paťava, Šnajdr – Kocián, Škařupa, Žilinský, Vadel – Vavřík, Štěpán. (Střídali: Jiří Šindelek, Bartoň, Burda).

VIDČE: Cáb – Špurek, Marák, Milan Drda, Petr Urban – Vladimír Urban, Nerad, Vašut, Křenek – Kramoliš, Dobeš. (Střídal: Jurča).

BRUMOV B – ZUBŘÍ 4:2 (3:1)

S tak děravou obranou a absencemi (Polách, Petr Majer, Jiří Raždík) nemohli hosté pomýšlet na bodový zisk. K tomu přidali slabou koncovku. V 11. minutě zaostávalo Zubří již o dvě branky a vypadalo to na ručník. Ve 20. minutě se sám před brankářem ocitl Libor Raždík, ale místo technické umístěné střely volil příliš razantní zakončení. V 35. minutě zkolabovala hostující defenzíva potřetí. Naději do druhého poločasu dal Zubří hezkým uvolněním uvnitř pokutového území a následnou přesnou střelou Jasoněk – 3:1. Po přestávce si chtěli domácí hlídat náskok, ale záhy o něj mohli přijít. Obrovské šance postupně spálili Krupa, Pavlíček, Jasoněk a Jurajda. V 65. minutě si s Krupou vyměnil míč Jurajda a přesným lobem z dvaceti metrů snížil na 3:2. V 72. minutě mohl srovnat střídající Lojkásek, ale volil nezkušeně kličku místo přímého zakončení. V 80. minutě nedal ani nadvakrát branku Pavlíček, zvlášť ve druhém případě může litovat, že ze tří kroků netrefil odkrytou branku. V 84. minutě domácí zápas zklidnili čtvrtou brankou do naprosto rozhozené hostující obrany – 4:2.

BRANKY: 4. a 11. Bartozel, 35. a 84. Šindler – 40. Jasoněk, 65. Jurajda. ZUBŘÍ: Barabáš – Viktor Frňka, Tichý, Berka, Pavlica – Pavlíček, Jurajda, Libor Raždík. Michal Majer – Jasoněk (70. Lojkásek), Kru­pa.

PODLESÍ – D. BEČVA 2:1 (0:1)

V zápase jako první zahrozili hosté, po centru chybí kousek k zakončení Trnovi na zadní tyči. Poté to už byl festival zahozených šancí domácích. V 15. minutě vyráží výborným zákrokem Jurajda střelu Tydlačkovi. Největším „spalovačem" šancí byl Bína, třikrát se objevil tváří v tvář brankáři, ale pokaždé selhal v zakončení. Úplně stejně dopadli postupně Košut, Pavel Blažek, Borák – také selhali v koncovce. V 28. minutě mají hosté na druhé straně šanci při přečíslení, ale místo zakončení volili ještě přihrávku navíc a bylo po šanci. V 39. minutě jdou hosté do vedení, na standardní situaci si naběhl Vladislav Šena a hlavou otevírá skóre – 0:1. Ve druhé půli to byl podobný obraz hry, domácí bušili do obrany hostí, ale i nadále zahazovali šance. V 53. minutě selhal Zetek, o chvíli později Bína. Vyrovnání přišlo v 63. minutě, na centr z křídla si naběhl Bína a hlavičkou vyrovnává – 1:1. V 70. minutě po přízemním centru zakončuje Bína pouze do Jurajdy. Na druhé straně měli hosté několik nebezpečných rohů a několik přímých kopů, které ale tentokrát Jaroslavu Šenovi moc nevycházely. V 78. minutě je v šestnáctce faulován Zetek a nařízenou penaltu proměňuje Křižan – 2:1. Tentýž hráč se stal smutným hrdinou v 81. minutě, do úniku dostává míč Vojkůvka a Křižan jej nedovoleně stahuje – červená karta. V 83. minutě mají hosté velkou šanci k vyrovnání, po závaru nastřelují břevno. Rozhodnout mohl Bína v 85. minutě unikl po křídle, ale zakončení bylo přímo do náruče Jurajdy.

BRANKY: 63. Bína,78. Kři­žan – 39. Vladislav Šena. PODLESÍ: Michut – Křižan, Petřvalský, Borák, Adámek – Tydlačka, Pavel Blažek, Zetek, Radim Blaže – Bína, Košut (Střídali: Švec, Nosálek). D. BEČVA: Jurajda – Adamec, Skalík, Maléř, Adam Růčka – Filka, Jaroslav Šena, Trna, Vladislav Šena – Paprskář, Josef Vojkůvka (Střídali: Radek Růčka, Stavinoha, Petr Vojkůvka).

HOVĚZÍ – NEDAŠOV 0:1 (0:0)

Na Hovězí se hrál bojovný fotbal s nepříliš velkým množstvím šancí, v kterém, hlavně díky větší bojovnosti, měli více ze hry hosté. V prvním poločase měly oba týmy dvě obrovské šance, ani v jednom případě však branka nepadla. Nejprve Šenkeřík sám před Hučíkem poslal svůj lob těsně vedle, poté na druhé straně Juřica v samostatném úniku mířil pouze do dobře postaveného Olši. Domácím pak ještě chybělo štěstí při střele Kostky z krátké vzdálenosti, kterou nedašovský obránce tečoval do náruče brankáře hostů. Nedašov z poměrně velkého množství standardních situací dokázal těžit až ve druhé půli. Nejprve po dvou přímých kopech střely z úhlu dokázal Hučík vyrazit na roh, napotřetí, tentokrát po rohovém kopu však již byl na hlavičku Jakuba Fojtíka krátký – 0:1. Hosté se po vedoucí brance stáhli a začali více spoléhat na brejky. Z nich se jim podařil vytěžit pouze jeden významnější závar, který však k velké šanci nakonec nevedl. Mezitím zkoušel za Hověžany srovnat Martin Hromada, jehož pumelici ze 40 metrů vyrážel Olša na roh. Po něm to z voleje zkusil druhý z Hromadů, tomu ale scházela přesnost. V poslední pětiminutovce se Hovězí snažilo o závěrečný tlak, hosté však dobře kouskovali hru a nakonec se mohou radovat z tří bodů.

BRANKY: 62. Jakub Fojtík.

HOVĚZÍ: Hučík – Kučera R., Kocurek, Juřica, Šimčík – Kostka R. – Loučka (80. Blaha), Hromada D., Kostka Z., Hromada M. – Zádilský.

VAL. MEZIŘÍČÍ B – VAL. KLOBOUKY 4:2 (2:1)

Domácí zahazovali spoustu šancí a nakonec je zachránil ve druhém poločase střídající Baroš. V 10. minutě hlavičkoval do břevna Luboš Horák a dobíhající Soukup úspěšně dorážel – 1:0. V 34. minutě vyslal krásným obloučkem za obranu Malina Drápelu a na konci celé akce byl Luboš Horák – 2:0. V 37. minutě odnesl tvrdý hlavičkový souboj výronem v kotníku a následným zraněním Polách. Hosté vytěžili snížení po rychlé rozehrávce a střele na zadní tyč – 2:1. Ve 48. minutě vázla komunikace ve středu obrany a po krásné uličce a následném úniku na Petrnka bylo vyrovnáno – 2:2. Domácí rezerva pak začala pálit jednu šanci za druhou. Netrefili se dvakrát před brankářem Luboš Horák a jednou Michal Kundrát. Spasitelem se stal až střídající Baroš. V 75. minutě si narazil od lajny směrem do středu hřiště míč s Malinou a střelou pod šibenici nedal hostujícímu brankáři šanci – 3:2. V 85. minutě se skvěle uvolnil Václavík a přesným centrem našel Michala Kundráta. Ten ještě vrátil hlavou do výhodnější palebné pozice míč Barošovi a ten uzavřel střelecký účet utkání – 4:2.

BRANKY: 10. Soukup, 34. Luboš Horák, 75. a 85. Baroš – 37. Smolka, 48. Trnavský. VAL. MEZIŘÍČÍ B: Petrnek – Brachánek, Škorňa, Polách (43. Gromus), Navrátil – Soukup (70. Václavík), Malina, Martin Výmola, Michal Kundrát – Drápela (62. Baroš), Luboš Horák.

HUTISKO – ŠTÍTNÁ N. VL. 2:5 (2:3)

Hutisko mohlo s favoritem překvapit, ale nestalo se. Domácím utekl začátek zápasu. Ve 3. minutě inkasovali po špatném odkopu Macíčka poprvé – 0:1. V 15. minutě měl osamocený hráč před Maléřem moře času zakončit – 0:2. Ve 20. minutě byli domácí zralí na pořádný debakl – 0:3. Vzpruhou byla 27. minuta a snižující branka Davida Mikulenky – 1:3. Když po přihrávce Robina Křenka snížil již na rozdíl jediné branky v 36. minutě Abík, nevypadalo to beznadějně – 2:3. Po přestávce se však v době největšího tlaku pohřbili domácí sami. V 72. minutě přišla další hrubka defenzívy – 2:4. Když si slabší chvilku v 76. minutě vybral také brankář Maléř, museli domácí opustit hřiště opět se sklopenými hlavami – 2:5.

BRANKY: 27. David Mikulenka, 36. Abík – 3. Chovančík, 15. Holba, 20. Sloboda, 72. Vaculík, 76. Hnaníček. HUTISKO: Maléř – Jaroslav Koláček, Petr, Uličný (80. Michut), Roman Křenek – Škopek, Macíček, Abík – Robin Křenek, Blaževič, David Mikulenka.

Další výsledek: Podkop. Lhota – Vizovice 2:1.

1. Val. Meziříčí B 10 8 1 1 32:16 25
2. Podlesí 10 7 2 1 30:15 23
3. Brumov B 10 7 1 2 26:14 22
4. Podkop. Lhot a 10 6 1 3 18:11 19
5. SK Vizovice 10 5 1 4 34:22 16
6. Štítná n. Vl. 10 5 1 4 22:16 16
7. Juřinka 10 5 1 4 18:14 16