Jdi na obsah Jdi na menu

Hodnocení podzimní části soutěže I.A třídy –A-mužstvo

9. 12. 2013

Na začátku přípravy na novou sezónu se řešil zásadní problém-po 6 letech odešel od mužstva trenér Pavel Vaculík,který mužstvo léta budoval a docílil s ním velké úspěchy-postup  do I.A třídy a také letošní vítězství v Poháru hejtmana Zlínského kraje.

Panu trenérovi Pavlu Vaculíkovi je třeba za jeho práci u týmu i touto cestou poděkovat.

Po dohodě s vedením oddílu jsem začal u mužstva  již 14.7. a to v předkolem poháru České pošty se Slavičínem.Před téměř 600 diváky jsme  divizní tým porazily na penalty po výsledku 1:1.Hned  další týden nás čekal v prvním kole poháru České pošty další divizní tým Brumov.Tentokrát přišlo  až 700 diváků a  opět viděli náš velmi dobrý výkon .Zápas  však skončil naší prohrou 0:1.

Po vyřazení  z Poháru České pošty jsme se zapojili do Poháru hejtmana Zlínského kraje,který letos obhajujeme.V prvním kole jsme vyhráli v Ostrožské Lhotě 4:2,v druhém jsme porazili doma  Ostrožskou Novou Ves 4:0 a ve  třetím domácí tým Strání 2:1.Na jaře nás čeká  mužstvo Bystřice pod Hostýnem(účastník KP), se kterým se utkáme o finálou účast opět na Letné ve Zlíně.Věřím ,že naše mužstvo překoná i tuto překážku a společně s fanoušky si zopakuje skvělou atmosféru finálového klání.

Přípravu jsme začali v pátek 12.7. před zápasem se Slavičínem .Pravidelné tréninky byly  až do poloviny října 3x týdně,poté dvakrát týdně.Po celou podzimní část byla tréninková morálka mužstva vynikající.K tréninkům jsme v hojné míře využívali také nového hřiště s umělou trávou.

Po úspěšné zápasové  i tréninkové přípravě jsme 11.8. nastoupili  k prvnímu mistrovskému utkání na domácí půdě proti týmu Vsetína.Po katastrofálním úvodu utkání,kdy jsme již prohrávali 0:3, jsme ve druhém poločase zlepšili svůj výkon  a mužstvo stačilo vyrovnat na konečných 3:3.Chybělo málo a při troše štěstí jsme mohli i vyhrát.K dalšímu utkání jsme zajížděli k derby do Valašských Klobouk,kde jsme vyhráli 1:0.První herní problém podzimu nastal v dalším domácím utkání proti Dolní Bečvě.Hned v 16.minutě nám dnes již dobře známý rozhodčí Konečný vyloučil Tomáše Hnaníčka  a za první půli nám udělil pět žlutých karet+červenou.Naše mužstvo prohrávalo 0:1,ale ještě do poločasu vyrovnalo.Druhý poločas  vůbec  znát ,že hrajeme oslabeni o jednoho hráče .Množství zahozených šancí nás nakonec mrzelo,protože  v 92.min soupeř po standardní situaci vstřelil vítěznou branku-1:2.Co jsme doma ztratili jsme hned v dalším kole získali.Ve Vidči jsme po excelentní herní i střelecké formě Daniela Kořenka (4 branky)vyhráli 6:3.Další utkání na domácí půdě bylo střelecky slabší,ale po dobrém výkonu jsme vyhráli se Zubřím 1:0.Následoval zápas v Podlesí,který se nám střelecky nevydařil-množství zahozených šancí zvláště ve druhém poločase-proto také prohra 4:1.V sedmém  kole k nám zavítaly Vlachovice a po výborném výkonu celého mužstva jsme i druhé derby vyhráli -2:0.V Juřince jsme další týden potvrdili ,že se nám na podzim venku daří – výhra 4:2.Následující zápas doma jsme i třetí derby  podzimu tentokrát  s rezervou  Brumova posíleném o několik hráčů jejich A mužstva úspěšně zvládli a vyhráli 2:0.Po béčku Brumova nám v dalším kole los přisoudil další rezervní tým a to Valašského Meziříčí.Mladý tým domácích však nebyl pro nás velkou překážkou a naše výhra 5:1 byla zcela zasloužená.Poslední derby podzimu se na našem hřišti hrálo další neděli.Nedašov však také odešel poražen – 2:0.Všechny derby na podzim jsme zvládli a všechny vyhráli se  skórem 7:0.Druhý velký problém  podzimu nastal v následujícím mistrovském  utkání v Podkopné Lhotě.Po poločase jsme tam vedli 2:0,ale ve druhém začal úřadovat rozhodčí Konečný(zápas 3.kola s Dolní Bečvou) a doslova nás „zařezal“ nejen pro tento zápas –prohra 4:2,ale vyloučením opor naší obrany  oslabil naše šance hrát o první příčky v dalších kolech,protože vyloučení Petr Sloboda  a Petr Machuča dostali od disciplinární komise 5 respektive 6 utkání stop.Perličkou na tom všem je ,že člen disciplinární komise  pan Minařík byl osobou ,která se po celou poločasovou přestávku točila kolem rozhodčích (?????).V tomto zápase nám rozhodčí udělil za druhý poločas postupně 9 žutých karet a dvě červené(???????), a to znamená,že rozhodčí Konečný nám za dva zápasy dal 14 žlutých a tři červené.Za svou trenérskou kariéru se mi ještě nikdy nestalo,že jsem musel střídat své největší opory proto,aby je rozhodčí nevyloučil(Daniel Kořenek a Vaculík Tomáš)!!!!!!Po tomto zápase jsem ztratil veškeré iluze o neúplatnosti rozhodčích. Podzimní část soutěže jsme ukončili domácím zápasem s Kelčí.Tento zápas byl sice částečně ovlivněn neúčastí potrestaných hráčů,ale nominovaní hráči podali dobrý výkon a proto zápas skončil zaslouženou remízou 2:2 ,když jsme v utkání dvakrát srovnávali skóre utkání.K poslednímu  utkání na podzim-předehrávka 1.jarního kola-jsme zajížděli na Vsetín.V prvním poločase jsme fyzicky náročným fotbalem zcela zaskočili domácí a mohli jsme jej klidně vyhrávat i o 5 branek .Výsledné skóre poločasu však bylo 1:1,když domácí proměnili svou jedinou šanci.Naše tutovky (Kořenek 3x,Vaculík 2x,Šenkeřík) bohužel zůstaly nevyužity.V druhém poločase jsme svými hrubými chybami pomohli domácím k otočení výsledku až na 3:1.Naše šance na dobrý výsledek se zvýšily  po snížení na 3:2.Tlak jaký jsme vytvořili na domácí branku volal po vyrovnání.Bohužel po další chybě jsme v 91.min dostali branku na 4:2,když domácí hráč šel sám na Pavla Vaculíka,který byl v tu dobu  30 m od své branky.Pro hráče Vsetína nebyl problém obejít našeho brankáře a zasunout míč do prázdné branky.

V dosavadním průběhu soutěže(14.kol) jsme získali 26 bodů za 8 výher,2 remízy a 4 prohry, při skóre 34:25 a jsme na 4.místě.Pozitivně je možno hodnotit 21 vstřelených branek na hřištích soupeře,výhry ve všech derby utkáních,pět utkání s nulou,velmi dobré utkání ve Vidči,Juřince a ve Valašském Meziříčí,doma s Brumovem B ,Nedašovem a Kelčí.

Mužstvo se  v průběhu podzimu skvěle vypořádalo s postupnou absencí hráčů kvůli zranění,kteří v té době byli nedílnou součástí základní sestavy.Po pohárovém utkání s Brumovem –Šuráň Jiří a Pavel Vaculík(až do 4.kola jej skvěle zastoupil Stanislav Tkadlec),od 5.kola se Zubřím byl  zraněn Tomáš Hnaníček,od zápasu s Brumovem František Liška.Ve čtyřech zápasech chyběl Radim Soja z pracovních  důvodů a pak oba vyloučení  z Podkopné Lhoty ve dvou zápasech –Petr Sloboda a Petr Machuča.Kádr ,který začínal přípravu postupně doplnili hráči z B-mužstva Tkadlec Stanislav( dvě pohárové utkání a  čtyři mistrovské) a Šuráň Přemysl (dva poslední mistráky).V průběhu podzimu se v utkáních vystřídalo nebo zúčastnilo  27 hráčů – kádr I.mužstva +5 hráčů dorostu (Hrnčiřík Vojtěch,Štěpančík Petr,Hrnčiřík Jan,Šimoník Roman  a Krupík Patrik)+ 5 hráčů B-mužstva( Baran Jiří,Polách  Radek ,Pinďák Tomáš,Tkadlec Stanislav a Šuráň Přemysl).Celý podzim bez jediné minuty absence odehrál pouze Tomáš Chovančík.

Realizační tým ve složení :trenér Šebák Zdeněk st.,vedoucí mužstva Hnaníček Jan a asistent trenéra Zdeněk Šebák ml. vyhlásili nejlepším hráčem podzimu Daniela Kořenka  , nejlepším střelcem Vaculíka Tomáše  a hráčem s největším výkonnostním posunem Františka Lišku.

Celému mužstvu je třeba poděkovat za přístup  k zápasům a tréninkům,výboru TJ Štítná za vytvoření kvalitních podmínek ,fanouškům a sponzorům za podporu .Věřím,že na jaře bude naše mužstvo podávat obdobné výkony jako na podzim a že ještě vylepší své postavení v tabulce.Doufám také,že si vybojujeme  finálovou účast v poháru.

Na závěr bych chtěl všem  popřát šťastné  a pohodové prožití vánočních svátků ,hodně zdraví a úspěšný  rok 2014.