Komentáře k zápasům III. třídy 17.kolo Zlínský deník 13.4.

18. 4. 2014

SKUPINA B

BISKUPICE – ŠTÍTNÁ N. VL. B 0:3 (0:3)

Oba týmy nasadily tempo hned od začátku, míč měnil směr z jedné půle na druhou, ale branky padaly jen na jednu stranu. Štítná nad Vláří se poprvé prosadila díky střele Pukýře. Biskupice se sice snažily hru otočit, ale po velké chybě v obraně zvýšili hosté ze Štítné na 0:2. Hned v další minutě domácí jen přihlíželi dalšímu gólu ve vlastní síti – na poločasové skóre 0:3 upravil Pánek. Ve druhé půli si domácí sice vytvořili dvě velké šance, ale bohužel to na výsledku nic nezměnilo a body si domů odvezli favorizovaněj­ší hosté.

Branky: Pukýš, Baran, Pánek.

MIROŠOV – RUDIMOV 3:2 (0:2)

Do zápasu nastoupili fotbalisté Mirošova se snahou urvat tři body, ale začátek utkání tomu určitě neodpovídal. Hosté z Rudimova byli lepší, což se projevovalo právě také i na snaze vstřelit první gól. Rudimovští sice hned v úvodu nevyužili příležitost pokutového kopu, ovšem po dalších dvou akcích se už prosadili a ujali se poločasového vedení 2:0. O přestávce bylo v domácí kabině nejspíš dusno – hra se totiž ve druhém poločase výrazně změnila. Snaha Mirošova změnit výsledek vzrostla s gólem na 2:1. Domácí fotbalisté měli nový impulz hrát a zápas ještě stihli otočit ve svůj prosběch na konečných 3:2.

Branky: 2 Rajznauer, Ház – Skočovský, Červeňan. Mirošov: Šenkeřík, Obadal, Prášil, Strouhal, Maniš, Polách, Němeček, Andrýs, Frys, Rajznauer, Procházka. Střídal: Ház.

LUHAČOVICE B – SLOPNÉ 1:3 (1:1)

Domácí začali aktivněji a přimáčkli svého soupeře před pokutové území. Z počátečního tlaku domácí vytěžili i vedoucí branku – v 10. minutě se po rohovém kopu odrazil míč k Bartošovi a ranou z 20 metrů překonal Petráše – 1:0. V 18. minutě mohl navýšit vedení Fojtů, ale svůj únik zakončil střelou těsně vedle. Slopné udeřilo prakticky z první příležitosti po půl hodině hry. Zmatky v obraně Luhačovic využil Šenovský. Ve 42. minutě byl za hru rukou vyloučen Kuchař, ale následná střela z penalty skončila jen na tyči. Šance domácích na zisk bodů vzaly za své v 55. minutě. Další pokutový kop využil druhou brankou Šenovský. Luhačovicím se naskytla ještě jedna šance na vyrovnání, ale Haloda orazítkoval pouze břevno, o to se postaral Šůstek.

Branky: Bartoš – 2 Šenovský, Šůstek. Luhačovice B: Kořenek – Haloda, Kuchař, Smištík, Fojtů, Bartoš, Pešek, Netík, Šerý, Zezulka, Slezák. Střídali: Mikel, Červenka. Slopné: Petráš – Outrata, Trunkát J., Bartoš, Šůstek, Žáček, Šenovský, Chlud, Kozubík T., Chlud, Brunik. Na střídání: Trunkát E., Pařížek L., Kozubík P., Pařížek L.

POTEČ – ŠANOV 5:4 (3:2)

Do vedení se v 5. minutě zápasu dostalo mužstvo Poteče – Slovák svým důrazem přinutil hostující obranu ke vstřelení vlastního gólu – 1:0. Šanovští odpověděli v 15. minutě zápasu, kdy Ščuglík vyskočil nejvýše a hlavou srovnal stav utkání na 1:1. Domácí se do vedení dostali ve 25. minutě zápasu, kdy Slovák zakončil individuální akci na 2:1. Hostům se podařilo srovnat zásluhou Kročila ihned z protiútoku. Poteč se ještě do poločasu ujala vedení Bartošem, který ve 40. minutě střelou pod břevno stanovil poločasový výsledek na 3:2. O deset minut později bylo opět srovnáno. Z přímáku se trefil Krajíček – 3:3. Domácí se do vedení dostali v 80. minutě zápasu, kdy individuální akci nekompromisně zakončil Faldík. Hráči Šanova ještě jednou srovnali – tvrdá rána Ščuglíka z 88. minuty změnila stav na 4:4. O vítězství Poteče rozhodl v 90. minutě zápasu Rosner, který hlavou zakončil rohový kop a stanovil konečné skóre na 5:4.

Branky: Slovák 2, Faldík, Rossner, Bartoš – Ščuglík 2, Kročil, Krajíček. Poteč: Malota, Pešout, Tvarůžek, Bartoš, Fojtík, Chovanec, Faldík, Novosad (70. Rosner), Juřica, Slovák (90. Jakeš), Mňačko (20. Mana).

JASENNÁ – PŘÍLUKY B 7:2 (5:1)

Už ve 30. sekundě vyrobil fatální chybu gólman Příluků a pro Jurčáka nebyl problém trefit branku – 1:0. Svoji chybu odčinil Nečas ve 14. minutě, kdy vychytal Zichu. Skóre se však znovu měnilo v 18. minutě, když si po pěkné akci tria Jasenských srazili hosté míč do branky – 2:0. O tři minuty později to bylo už 3:0 – hlavou trefil M. Nikolén. Příluky se prosadily z pokutového kopu po půl hodině hry – autor branky na 3:0 Marek. Za minutu vyrobili hosté další hrubku a Jurčák podruhé v zápase skóroval – 4:1. Do kabin se šlo za stavu 5:1, když se ještě patičkou prosadil Zicha. I po změně stran Jasenná vládla. Na 6:1 zvýšil Přibyla. Příluky se připomněly v 83. minutě, kdy na 6:2 snižoval Machalíček. Ovšem za další minutu upravil na 7:2 T. Nikolén.

Branky: 2 Jurčák, M. Nikolén, Zicha, Přibyla, T. Nikolén, vlastní -Marek, Machalíček. Rozhodčí: Kolář – Studeník, Petlach, 100 diváků. Jasenná: M. Kovář – Čala, Pejter, Přibyla, Maliňák, M. Nikolén, T. Nikolén, Jurčák, A. Smilek, L. Smilek, Zicha. Střídali: Bajza, Pečeňa, T. Kovář. Příluky: Nečas, Ratajský, Sobotka, Machalíček, Strachoň, Januš, Buclík, Šimurda, Pavelka, Šuba, Marek. Střídali: Šranko, Frolek, Surý.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Vlachovice B – Nedašova Lhota 2:5 Míča, Olejník – Bartošák 2, Urbánek, Pacík, Juřica, Sehradice B – Rokytnice 2:1 Horáček J., Horáček M. – Ščuglík.

1. Slopné 17 14 2 1 58:19 44
2. Jasenná 17 14 2 1 54:17 44
3. Nedašova Lhota 17 9 4 4 44:29 31
4. Rokytnice 17 8 4 5 44:35 28
5. Poteč 17 7 4 6 51:33 25
6. Luhačovice B 17 7 3 7 50:36 24
7. Rudimov 17 6 4 7 30:45 22
8. Příluky B 17 6 2 9 38:61 20