Komentáře k zápasům III. třídy 7.9. Zlínský deník

III. třída: Jestřabí bez bodů, Luhačovice si zastřílely

Ilustrační foto.

Ilustrační foto. Autor: DENÍK/archiv

dnes 12:32

Ve skupině B porazilo doma hrající luhačovické béčko Jestřabí 6:1, to tak stále čeká na první body v sezoně.

SKUPINA B

POZLOVICE – RUDIMOV 2:3 PK (0:1)

Rudimov se v Pozlovicích ujal v prvním poločase vedení, které ale ztratil. O vítězství hosté rozhodli až v penaltovém rozstřelu.

Branky: Hasoň, Čech – Sokolovič, Frolo. Rozhodčí: Uhlár. Rudimov: Ocelík – Majc, Čech, Lukáš, Saňák – Červeňan, Skočovský, Frolo, Souček – Sokolovič (Maňák), Kubíček (Valčík).

BŘEZŮVKY – ŠANOV 6:2 (2:1)

Tvrdá hra Šanova a spousta nepřesností na domácích kopačkách nedovolovala Březůvkám rozhodnout zápas již v prvním poločase. Od začátku sice měli domácí mírnou převahu, ale gólově se prosadili hosté. Do přestávky však Březůvky duel otočily po brankách Stanislava Gregora a Lukáše Mališky. Do šaten se tak odcházelo za stavu 2:1. Do druhého poločasu domácí vlétli a za deset minut vstřelili tři branky, když se postupně trefili Martin Kozmík, Milan Lakomý a Luboš Horňáček. Pak to vypadalo, že se bude jen dohrávat, ale hosté to ještě nezabalili a po perfektně zahraném přímém kopu korigovali utkání na 5:2. Zápas uzavřel nestárnoucí Marek Mikel, který se trefil nádherně na zadní tyč.

Branky: Gregor, Kozmík, Lakomý, Mikel, Mališka, Horňáček – Peléšek, Stejskal. Rozhodčí: Uhlár.

LUHAČOVICE B – JESTŘABÍ 6:1 (3:1)

Do vedení se domácí dostali již po patnácti minutách, kdy se prosadil nehlídaný Křenek. Druhý úder přišel záhy. Do pěkného centru se z voleje opřel kapitán Slezák a bylo to 2:0. Hosté hrozili většinou pomocí dlouhých nákopů za obranu. Po jednom takovém se na hranici pokutového území uvolnil Kolínek a střelou na zadní tyč snížil na 2:1. Domácí se před odchodem do kabin přece jen dočkali dvoubrankového náskoku. Uprostřed pole se uvolnil Bartek a jeho prudká střela nachytala Vápeníka. O osudu utkání rozhodla již čtvrtá minuta druhé půle. Po rohovém kopu se prosadil hlavou Zdeněk Červenka. V 69. minutě se po levé straně uvolnil Kunc a jeho přihrávku usměrnil do sítě Bartek. Pět minut před koncem ještě Slezák vybídl ke skórování Bartoše.

Branky: Bartek 2, Křenek, Slezák, Červenka Z., Bartoš – Kolínek. Rozhodčí: Frajt. Luhačovice B: Coufalík M. – Bartoš, Coufalík P., Zezulka Kunc, Bartek, Svoboda, Křenek, Michna, Slezák, Červenka. Střídali: Surý, Smištík, Netík. Jestřábí: Vápeník – Gabriš, Bartoš, Vaněk, Staněk, Juřenčák, Brznický, Mudrák, Kolínek, Králík, Spáčil. Na střídání: Hnilo Jindřich.

TRNAVA – ŠTÍTNÁ N/VL. B 4:1 (3:0)

Domácí vstoupili do utkání velmi aktivně a za svou aktivitu byli již v 10. minutě zápasu odměněni brankou Hradilíka. Hosté se snažili pouze o rychlé brejky, které však domácí obrana s brankářem Malaníkem vždy spolehlivě vyřešila. Další branky v síti hostů se domácí dočkali ve 26. minutě, kdy domácí Vyvlečka potáhl míč po lajně a našel v pokutovém území nekrytého Bořutu, který prudkou střelou k tyči nedal hostujícímu brankáři šanci na úspěch. Hosté se často uchylovali pouze k faulům, což se jim vymstilo a domácí ještě ve 33. minutě navýšili stav utkání z pokutového kopu za držení pronikajícího Bořuty. Pokutový kop s přehledem proměnil Štěpánek a tím stanovil skóre prvního poločasu na 3:0. Začátek druhého poločasu byl však pro domácí hráče šokem, neboť již v 46. minutě inkasovali po nedorozumění domácího brankáře Malaníka se svými obránci první gól z kopačky hostujícího Barana. Trnava dobře bránila a přecházela do rychlých brejků. Ještě v nastavení po faulu na Bořutu v pokutovém území proměnil penaltu Štěpánek a tím stanovil konečný výsledek zápasu 4:1.

Branky: Štěpánek 2×, Hradilík, Bořuta R. – Baran. Rozhodčí: Chytil, 100 diváků. Trnava: Malaník – Kučera, Chytil, Čala.S (46. Čala. M), Srovnal – Hradilík (63. Sedláček), Malčík, Štěpánek, Vyvlečka – Bořuta R., Soukup. Trenér: Stanislav Chytil.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Sehradice B – SK Vizovice B 4:2 Mikel, Hofschneider, Šenkeřík, Žebráček – Mikeska, Tybor, Vlachovice B – Rokytnice 1:4 Doruška J. – Vaněk M. 2, Goňa, Roder, Poteč – Příluky B 4:2 Slovák 3, Vlček – Dederle, Čelůstka.

1. Sehradice B 5 4 1 1 0 13:5 14
2. Březůvky 4 4 0 0 0 20:3 12
3. Trnava 5 4 0 0 1 14:7 12
4. Poteč 5 3 1 1 1 13:7 11
5. Luhačovice B 5 3 0 0 2 15:8 9
6. Příluky B 5 3 0 0 2 11:8 9
7. Rokytnice 5 3 0 0 2 10:8 9
8. Štítná n/Vl. B 5 2 0 1 2 5:10 7