Komentáře k zápasům 21.kola -III.třída-B-mužstvo - Zlínský deník

17. 5. 2012

III. třída: fotbalisté Pozlovic otočili během sedmi minut nepříznivý stav

Region – Prostě neměl žádné slitování! Parádní střelecký počin se povedl útočníkovi Nevšové Václavu Tomšů v zápase III. třídy skupiny B proti Nedašově Lhotě. Definitivní návrat po třech letech do okresního přeboru stvrdil lídr sedmi góly, šest z nich dal právě nejlepší střelec celé soutěže.

SMOLINA – ROKYTNICE 1:3 (0:2)

Utkání nezačalo pro Smolinu, která hrála ve velmi pozměněné sestavě, nijak dobře. Za pomoci větru v zádech se hostům podařilo dvakrát skórovat ještě v prvním poločase a u dvoubrankového vedení zůstat vůbec nemuselo. Útoky se na domácí branku hrnuly jako smršť a jen díky časté nepřesnosti zakončujících hráčů a také dobře postaveným tyčím domácí branky se šlo do kabin za stavu 2:0. Hosté neproměněných šancí začali postupně litovat, když se podařilo Smolině po změně stran stáhnout náskok na jedinou branku a také eliminovat hostující útočníky. Risk v posledních minutách ovšem nevyústil ve srovnání, nýbrž ve vstřelení pojišťujícího gólu do domácí sítě. Branky: Bosák – Goňa A. 2, Suchý. Rozhodčí: Zavadil. Smolina: Sucháček J. – Pozlovský, Ročák, Houser, Červeň, Pechanec, Malina, Sába, Pykal, Bosák, Vlček.

SLOPNÉ – BISKUPICE 1:3 (1:2)

Utkání začalo oboustranně ve svižném tempu. V 11. minutě unikl po pravé straně Outrata, nezištně přihrál na volného Šůstka a Slopné vedlo 1:0. Z vedení se však dlouho neradovalo, protože hosté hned ve 13. minutě z trestného kopu vyrovnali. A ve 20. minutě šli hosté do vedení, když přímo z rohu vstřelili gól po chybě brankáře domácích. Slopné se snažilo vyrovnat, ale bez úspěchu. Do druhého poločasu lépe vstoupily Biskupice, které po necelé hodině hry měly velkou šanci ke vstřelení další branky. Nejblíže k vyrovnání byli domácí v 64. minutě, kdy brankář hostů skvěle vytáhl hlavičku Žáčka. Rozhodnutí padlo v 70. minutě, kdy obránci Slopného nastřelili střídajícího hráče hostů Radka Talaše, od něhož se míč dostal do sítě. Ten byl na hřišti sotva několik sekund. I přes další snahu domácích o korekci výsledku se na skóre již nic nezměnilo
a hosté taktickou hrou výhru uhájili. Branky: Šůstek – Krajča, Gajdůšek T., Talaš. Rozhodčí: Mikeska. Slopné: Petráš – Chlud Jan, Trunkát Josef, Kozubík T., Pařízek – Kozubík P., Šenovský, Bartoš, Outrata – Žáček, Šůstek. Na střídání: Trunkát Evžen, Brunik, Pochylý, Chlud Jaroslav. Biskupice: Tomala – Michálek, Maršovský, Gajdůšek T., Gajdůšek J., Krajča, Vaculík, Vojáček, Talaš P., Porubský, Kašpárek. Na střídání: Talaš R., Mikel, Jančář.

POTEČ – LUHAČOVICE B 3:0 (0:0)

Do utkání lépe vstoupila Poteč, ale pozorná hostující obrana nepřipustila žádnou změnu skóre. Po úvodním nátlaku se domácí začali trápit a hosté byli svou kombinační hrou zbytek prvního poločasu aktivnější, skóre se však neměnilo. Druhý poločas ale patřil domácím fotbalistům. Po hodině hry přelobovali hostujícího gólmana Mana a domácí se dostali do vedení. V 70. minutě se ve skrumáži po rohovém kopu nejlépe orientoval Františák, který hlavou zvyšoval na 2:0. O celkovém výsledku rozhodl Procházka, který deset minut před koncem svou šancí nepohrdl a stanovil konečné skóre. Branky: Mana, Františák, Procházka. Rozhodčí: Liška. Poteč: Kolařík – Juřica, Novák, Rosner, Tvarůžek – Smolek, Františák, Gargulák (35. Trčka), Fojtík – Číž R. (46. Procházka), Ma­na.

POZLOVICE – NÁVOJNÁ 3:2 (0:1)

Pozlovice potřebovaly zastavit sérii pěti vysokých porážek, ve kterýh inkasovali celkem 25 gólů. Domácí trenér proto neváhal do obrany povolat ikonu pozlovského fotbalu Voráčka s cílem především psychologicky podpořit mužstvo. Pozlovice si v prvním poločase vypracovaly několik šancí, i ve vyložených situacích však selhaly. Udeřilo tedy na druhé straně, když se střelou k tyči prosadil Naňák. Po gólu Šenkeříka
v 65. minutě z trestného kopu začala Návojná kontrolovat průběh zápasu a nic nenasvědčovalo obratu. Domácí snížili až v 83. minutě hlavičkou střídajícího Kučery. Již za minutu Adámek dokonce vyrovnal. Pozlovice cítily šanci na tři body a dočkaly se. Pronikající Adámek byl v jasné šanci faulován, penaltu sice Vrátníkovi brankář hostů vyrazil, ale akce pokračovala dál a Kučera svým druhým gólem rozhodl o šťastné výhře domácích. Branky: Kučera 2, Adámek – Naňák, Šenkařík A. Rozhodčí: Frajt. Pozlovice: Kolář – Divila, Michálek, Voráček, Plášek K., Jurák, Adámek, Coufalík, Hasoň, Stolařík, Vrátník. Střídali: Kučera, Jordán. Návojná: Řehák R., Vaněk Mir., Vaněk Mar., Řehák M., Martinec, Vaněk A., Šanek, Machač, Šenkeřík M., Šenkeřík A., Naňák. Střídal: Řehák J.

DRNOVICE – ŠTÍTNÁ NAD VLÁŘÍ B 3:0 (0:0)

V úvodu měli hosté převahu a vytvořili si více gólových příležitostí, které ale neproměnili. Postupně se hra vyrovnala a také domácí se dostali do dvou šancí, ovšem se skóre ani oni nepohnuli. Po přestávce se po hodině hry prosadil Stanislav Machů
a poslal Drnovice do vedení. Hosté se však nevzdali, snažili se vyvinout tlak, ale ve snaze skórovat naopak inkasovali druhý gól v 75. minutě zásluhou Pastorka. Následně se hostům zranil jeden z hráčů
a neměli nikoho na střídání, proto dohrávali v deseti. Sedm minut před koncem stvrdil výhru Drnovic Lubomír Lukáš. Branky: Machů S., Pastorek, Lukáš L.. Rozhodčí: Veselý. Drnovice: Stružka M. – Ludík Jiří, Lukáš L., Nosál, Vlček M. – Vlček J., Pastorek, Lukáš M., Ludík Josef, Machů S., Zicha. Střídali: Vrána, Gabko, Machů M.

MIROŠOV – VLACHOVICE B 0:3 (0:1)

Nastoupila proti sobě mužstva z konce tabulky, proto se předpokládal vyrovnaný zápas a tuhý boj o body. Opak byl ale pravdou, protože Mirošov má velkou marodku a do utkání museli nastoupit hráči, kteří již delší dobu nehráli, což se na výkonu projevilo. Vlachovice se snažily co nejdříve skórovat, ale Mirošov dlouho odolával. Až ve 43. minutě se Vlachovice dočkaly kýženého vedení. Do druhé půle šli domácí s odhodláním něco s výsledkem udělat, ale když už měli dobrou příležitost, nastřelili brankáře. Některým hráčům ubývaly síly, přesto čtvrt hodiny před koncem domácí otevřeli hru
a chtěli posílit útok, což se jim stalo osudným. Hosté dvěma brankami zápas rozhodli.

Branky: Drábík, Hověžák, Faldík. Rozhodčí: Frajt. Mirošov: Krahula – Obadal, Prášil, Bednář, Psota, Němeček, Andrýs, Fojtík, Sucháček, Řepka P., Rajznauer. Střídal: Řepka J.

NEVŠOVÁ – NEDAŠOVA LHOTA 7:3 (3:1)

Nevšová si již od úvodu vytvořila tlak. V 5. minutě neudržel brankář Nedašovy Lhoty střelu Čačka a pohotový Tomšů míč uklidil do sítě.
O pět minut později byl ve vápně faulován Vašička a penaltu opět proměnil Tomšů. Hra se uklidnila a Nedašova Lhota se nevzdávala, přesto kanonýr Tomšů ve 35. minutě završil čistý hattrick – 3:0. Defenziva Nevšové však polevila a ve 42. minutě Lhota snížila. Ani úvod druhé půle se domácím nevydařil a ve 46. minutě hosté potrestali faul před šestnáctkou parádně mířenou střelou do šibenice. Kontaktní gól Lhotu nakopl k větší aktivitě a chtěla duel zdramatizovat. Bojovné Nedašově Lhotě se záměr nevydařil. Naopak
v 55. minutě přidal čtvrtou trefu Tomšů – 4:2. Domácí se uklidnili, převzali iniciativu pevně do svých rukou a v 65. minutě nikdo jiný než Tomšů propálil vše, co mu stálo v cestě, a přidal pátou trefu. Tím však jeho střelecká aktivita neskončila, jelikož v 70. minutě, po výstavní přihrávce Čačka, přidal svůj šestý gól
v zápase a zapsal se do klubové kroniky jako autor šesti branek v jednom zápase. I poté měl šanci zvýšit vedení Šoman, gólman Nedašovy Lhoty však jeho střely vychytal. Soupeř se přesto nevzdával
a snažil se výsledek alespoň korigovat, což se mu podařilo deset minut před koncem – 6:3. I poté útočná aktivita domácích neskončila a Haviar v závěru utkání z trestného kopu pečetil výsledek. Jelikož konkurent ze Slopného v boji
o postup doma zaváhal, Nevšová pět kol před koncem postoupí po třech letech zpět do okresního přeboru. Branky:Tomšů 6, Haviar – Pacík, Šerý, Pagáč. Rozhodčí: Dvořák. Nevšová: Koběrský – Topič, Srcháček, Zimolka, Juriga, Munster, Haviar, Čačko, Vašička, Tomšů, Šoman. Střídali: Šindler, Adly.

1. Nevšová 21 19 0 2 83:22 57
2. Poteč 21 13 3 5 63:42 42
3. Slopné 21 12 5 4 57:32 41
4. Rokytnice 21 10 5 6 49:48 35
5. Nedašova Lhota 21 10 4 7 65:50 34
6. Návojná 21 10 2 9 44:35 32
7. Luhačovice B 21 10 1 10 61:45 31
8. Biskupice 21 8 6 7 36:40 30