Komentáře k zápasům 19.kola -III.třída-B-mužstvo - Zlínský deník

III. třída: lídr skupiny B z Nevšové přišel ke 3 bodům lacino, soupeř nepřijel

Fotbalisté Příluk B ( v oranžovém) proti Halenkovicím.

Fotbalisté Příluk B ( v oranžovém) proti Halenkovicím. Autor: DENÍK/Daniel Ostrčilík

včera 14:03

Zlínsko – To byl víkend nabitý událostmi! Fotbalový lídr III. třídy skupiny A Lípa tvrdě narazila na Zlínských Pasekách, kde prohrála, a druhé Pohořelice a právě jejich poslední soupeř stáhl jejich náskok na pět bodů. V béčku přišla první Nevšová k bodům bez boje, jelikož soupeř se nedostavil k zápasu.

SKUPINA B

SMOLINA – SLOPNÉ 0:2 (0:1)

Kvalita stoupá, o bodech se ovšem může Smolinským stále jen zdát. Dlouho byli domácí Slopnému, které obývá opačnou stranu tabulky, obtížným protivníkem. Na bezbrankovém stavu nic nezměnila ani penalta, kterou zhruba po čtvrthodině zlikvidoval domácí Ďulík. Slopné ovšem postupně přebralo otěže zápasu a vstřelilo ještě v první půli vedoucí gól. Smolina se nevzdávala a s vidinou prvního bodového zisku se do soupeře zakousla. Fotbal nahoru dolů ovšem skóre dlouho neovlivnil, a když se nepodařilo Smolině těsně před koncem vyrovnat po slibné šanci po rohovém kopu, udeřilo podruhé podle známého „Nedáš, dostaneš" Slopné. Branky: Šůstek, Karlík. Rozhodčí: Hrnčiřík. Smolina: Ďulík – Barcuch Jakub, Lenhart, Ekart, Pozlovský, Ročák, Houser, Malina, Pechanec, Pykal, Červeň, Liška.

POTEČ – ROKYTNICE 3:3 (2:1)

Poteč do utkání vstoupila aktivně, ovšem neproměnila vyložené šance. Do vedení šli proto po čtvrt hodině hry hosté trefou Goni, který zakončil střelou po zemi jednu z brejkových situací – 0:1. Ve 20. minutě domácí vyrovnali Sukupem krásnou křižnou střelou. Domácí aktivnějším pojetím hry šli opět do vedení ve 35. minutě hlavičkou Many – 2:1. Do druhého poločasu lépe vstoupili Potečští a v 55. minutě Fojtík hlavou zvýšil na 3:1. Domácí ve své aktivitě polevili, což se jim nevyplatilo a dvakrát inkasovali. Nejprve v 65. minutě po zahraném rohovém kopu Bureš snížil na 3:2 a o pět minut později Goňa z jednoho protiútoku vyrovnal na 3:3. Hosté sahali i po vedení. Po odevzdané poslední půlhodině ze strany Poteče byla nakonec remíza spravedlivá pro obě mužstva. Branky: Fojtík, Mana, Sukup – Goňa A. 2, Bureš. Rozhodčí: Ševčík. Poteč: Kolařík – Trčka (65. Juřica), Novák, Rosner, Tvarůžek – Františák (80. Bartoš), Sukup, Smolek, Fojtík – Svoboda (46. Procházka), Ma­na.

POZLOVICE – BISKUPICE 1:2 (0:1)

Místní derby se hrálo před početnou návštěvou za teplého počasí. V prvním poločase byli lepší Biskupičtí, kteří se prosadili krásnou hlavičkou, kdy Michálek zůstal neobsazený při rohovém kopu. Po přestávce přece jen domácí zvýšili úsilí, přesto z brejku zvýšil hostující Gajdůšek. Pozlovice snížily v 70. minutě Bernátkem. V posledních minutách dvakrát zazvonila tyč biskupické branky, ale vyrovnání se domácí již nedočkali. Branky: Bernátek – Michálek, Gajdůšek T. Rozhodčí: Měřička. Pozlovice: Vaškůj – Jančařík, Michálek, Vrátník, Plášek – Zoubek, Janošík, Adámek, Hasoň – Bartončík, Vrba. Střídali: Jurák, Bernátek, Divila.

DRNOVICE – LUHAČOVICE B 2:0 (0:0)

Luhačovice se v první půlce chvíli sehrávaly s terénem, než se jim podařilo po krátkých a přesných přihrávkách překonávat soupeře. Žádnou vyloženou šanci si však ani jeden z týmů nemohl dlouho vytvořit. Hosté zahrozili po rohu, kdy hlavičkující Surý střílel nad tři tyče. Ostré sluneční paprsky sužovaly oba celky. Drnovice se snažily o rychlé protiútoky a několikrát na poslední chvíli zasahoval brankář Coufalík. V druhé půlce jako by existoval pouze jeden tým – Drnovice. Hosté kupili chyby, nepřesné přihrávky dostávaly obranu hostů pod tlak. Jednu z akcí, kde se lehce nechal obehrát krajní obránce Luhačovic, využil Pastorek, který po centru zakončil pohodlně do brány. Z ojedinělé šance na druhé straně zahrozil Fojtů, ale to bylo na dlouhou dobu ze strany hostů vše. Naopak silný vítr dopomohl nákopu jednoho ze stoperů Drnovic dokonce k břevnu a odražený míč nastřelil Pastorek z malého vápna do tyče. V závěru zápasu „vymyslel" Červenka J. s brankářem Coufalíkem několik přihrávek, které se jim staly osudnými. Po sporném gólu, kdy před brankovou čarou zachytil Coufalík míč, který mu byl zpoza rukou vykopnut Gabkem, se domácí radovali z výhry 2:0 a Luhačovice již druhý zápas v řadě neskórovaly. Branky: Pastorek, Gabko. Rozhodčí: Zikmund. Luhačovice B: Coufalík – Červenka J., Červenka Z., Bartoš, Hubáček – Fojtů, Slezák, Konečný, Kunc – Smištík, Surý. Střídali: Šerý, Křenek, Skovajsa.

MIROŠOV – NÁVOJNÁ 2:0 (0:0)

Utkání probíhalo za krásného počasí se šancemi na obou stranách. Ovšem gólů se diváci dlouho nemohli dočkat, jelikož kralovali brankáři. Do druhé půle nastoupila obě mužstva s odhodláním vstřelit gól, což se povedlo Mirošovu zásluhou Rajznauera, který proměnil penaltu za faul. Následně zahrozili i hosté, ale dobrými zákroky brankář Trčka míč za svá záda nepustil. Návojné se neproměněné šance vymstily, jelikož po rohu a hlavičce Pecla Mirošov přidal druhý gól. Domácí si výsledek už pohlídali a připsali si další důležité body. Branky: Pecl, Raisnauer. Rozhodčí: Zavadil. Mirošov: Trčka – Černíček, Prášil, Matějíček, Frys, Obadal, Pecl, Fojtík, Němeček, Andrýs, Rajznauer. Střídal: Bednář.

NEDAŠOVA LHOTA – VLACHOVICE B 3:2 (1:2)

Zápas začal ve slušném tempu a do 10. minuty Vlachovice dvakrát zahrozily. Brankář Fojtík však oba pokusy zneškodnil. Naopak to byla Nedašova Lhota, která po půlhodině hry otevřela skóre Pagáčem. Hosté se nevzdávali a o pět minut později vyrovnali Kořenkem. Těsně před přestávkou však po hrubé chybě Josefa Bartošáka Vlachovice Milchem podruhé skórovaly. Ve druhé půli domácí zvýšili tlak a po hodině hry vyrovnal František Pacík. Poté se hra uklidnila a ani jeden ze soupeřů nechtěl udělat osudnou chybu. Domácí diváci se však s remízou nechtěli smířit a hnali své „miláčky" na zteč vlachovické svatyně. Tři minuty před koncem je rozjásal střídající Urbánek, který Nedašově Lhotě zajistil tři body. Branky: Pagáč, Bartošák, Urbánek – Kořének, Milch. Rozhodčí: Lebloch. Nedašova Lhota: Fojtík O. – Vaněk M., Fojtík R., Pacík V., Jurča, Pagáč, Bartošák J., Bartošák L., Vaněk V., Pacík F., Vaněk D. Střídali: Kostka, Urbánek. Trenér: M. Vaněk. Vlachovice B: Hověžák – Jandík, Šimoník, Mikeska, Maček, Olejník, Milch, Kořenek, Faldík, Doruška, Obadal. Střídání: Pavlůsek, Floreš, Drábik.

NEVŠOVÁ – ŠTÍTNÁ N. VL. 3:0 KONTUMAČNĚ