Komentáře k zápasům III.třídy 16.kolo B-mužstvo 6.4.2014

III. třída: Poslední celky nejsou smířené se sestupovým osudem

Ilustrační foto

Ilustrační foto Autor: DENÍK/Martin Břenek

dnes 08:32

Region – Poslední celky fotbalových III. tříd OFS Zlín smířeny se svým sestupovým osudem? Ale kdeže! Týmy Žlutavy stejně jako Biskupic v úvodním domácím jarním kole naplno zabraly a výhrami svým konkurentům jasně vzkázaly, že budou bojovat do posledního kola.

SKUPINA B

ŠANOV – JASENNÁ 0:1 (0:0)

První poločas nabídl vyrovnaný boj s minimem šancí. Za zmínku stojí jen akce domácího Kročila a jedovatá střela hostujícího L. Smilka. Šanov zahrozil ve 28. minutě nákopem Peleška, s kterým si brankář Jasenné Kovář poradil i s přispěním břevna svojí branky. Největší vzruch přinesla 34. minuta, ve které hosté nedokázali skórovat ani po závaru v šestnáctce. Druhá půle se odehrávala už pouze v režii hostů a bylo jen otázkou času, kdy se Jasenná ujme vedení. Hrálo se tedy pouze na jednu branku, ovšem zápas se již blížil k nerozhodnému výsledku. Naštěstí pro Jasennou se šest minut před koncem trefil z 25 metrů Jurčák a rozhodl o transportu tří bodů do Jasenné.

Branka: Jurčák. Rozhodčí: Ruman, 100 diváků. Šanov: Matulík – Tureček, Pelešek, Štuglík, Šebák, Macík, Zach, Chlebana, Kročil, L. Krajíček, R. Krajíček. Střídali: Gazdík, Hamšík. Jasenná: M. Kovář, Pejter, Čala, T. Nikolén, T. Kovář, Jurčák, M. Nikolén, Maliňák, A. Smilek, Zicha, L. Smilek. Střídali: Bajza, Pečeňa.

SLOPNÉ – POTEČ 2:0 (1:0)

Od první minuty se hrálo vyrovnané utkání, které se muselo divákům líbit. V prvním poločase bylo mírně lepší mužstvo Poteče, které si vytvořilo více střeleckých pokusů, avšak pozorná domácí obrana žádnou vyloženou šanci nedopustila. Když už to vypadalo, že poločas skončí bezbrankovou remízou, ve 45. minutě Poteč zahrávala rohový kop, z něhož následoval rychlý protiútok a Šůstek v individuální akci a sprintem přes půl hřiště poslal domácí Slopné do vedení – 1:0. Druhý poločas již bylo lepší domácí mužstvo, hostům z Poteče vázla rozehrávka. Další změna skóre přišla v 75. minutě, kdy Bruník zvýšil hlavou na 2:0 pro domácí.

Branky: Šustek, Brunik. Poteč: Malota, Juřica, Tvarůžek, Chovanec (80. Pešout), Fojtík, Mana (70. Masař), Faldík, Fůsek (85. Dobrotka), Novosad, Slovák, Mňačko.

BISKUPICE – VLACHOVICE B 2:1 (1:1)

Hosté zahájili hru rychlým nástupem a hned v půli druhé minuty úspěšně zaútočili na biskupickou branku, trefil se Šimoník – 0:1. V půli prvního poločasu začaly Biskupice tlačit a vytvořily si řadu šancí z rohových kopů, ale žádná neskončila gólem. Až po srážce gólmana s biskupským kapitánem rozhodčí ukázal penaltu, kterou T. Gajdůšek srovnal na 1:1. Do druhé půle domácí nastoupili s velkým odhodláním bojovat. Hra byla rychlá, Biskupice si vytvářely hodně šancí a jednu ve svůj prospěch nakonec proměnil opět kapitán T. Gajdůšek – 2:1. Vlachovice se k moc šancím nedostaly, a proto již výsledek nedokázaly nijak změnit.

Branky: Gajdůšek T. 2 – Šimoník. Biskupice: Tomala – Maršovský, Michálek, Skovajsa, Gajdůšek T., Talaš, Novosad, Gajdůšek J., Důbrava, Porubský, Vašina. Střídali: Kašpárek, Dobiáš, Mikel, Jandora.

RUDIMOV – LUHAČOVICE B 2:1 (2:1)

Po úvodní oťukávané měly oba celky možnost pokutového kopu. Nejprve v 10. minutě po faulu na Kuchaře penaltu neproměnil hostující Slezák, aby o šest minut později po ruce Rejdy měl stejnou možnost domácí Haraga. Ten zvolil osvědčený vršovický dloubák a Rudimov byl ve vedení. Hosté poté soupeře zatlačili a vyrovnání se dočkali po půlhodině hry, kdy Smištík vybojoval balon pro Slezáka, který se již nemýlil – 1:1. Do kabin ale šli spokojenější domácí. Souček se totiž ve velkém vápně dostal k míči, který střelou z voleje poslal pod břevno – 2:1. Po změně stran hosté přidali, ovšem už se nedostali do vážnější šance. Nejblíže vyrovnání tak byl Rejda. Domácí vyráželi do nebezpečných brejků, přičemž v 71. minutě Sokolovič trefil břevno. V závěru i přes mohutný tlak soupeře již Rudimov výhru ubránil.

Branky: 16. Haraga, 38. Souček – 36. Slezák. Rozhodčí: Toman, 100 diváků. Rudimov: Ocelík – Majc, Štěpaník, Valčík (Saňák), Čech – Haraga, Souček, Lukáš, Maňák – Sokolovič, Červeňan (Kubíček). Luhačovice B: Coufalík – Pešek, Netík, Kuchař, Rejda – Polách, Slezák, Michna, Haloda, Smištík, Zezulka. Střídali: Červenka Z., Lekeš, Šerý.

ROKYTNICE – MIROŠOV 3:1 (1:1)

V prvním poločase měli více ze hry domácí, paradoxně se však vedení ujal soupeř, když jeho stoper prokličkoval přes celé hřiště, nezištně přihrál Strouhalovi a ten překonal bezmocného Malaníka. Rokytnici se podařilo vyrovnat až před přestávkou – Antonín Goňa usměrnil do branky přesnou přihrávku jednoho ze záložníků. Po změně stran se hrálo pouze na jednu branku, a to Mirošova. Nejprve Zdeněk Otava po hrubé chybě obrany zvýšil na 2:1 a následně Antonín Goňa po ostřelování Šenkeříkovy brány až napočtvrté pečetil výhru svých barev. O převaze Rokytnice ve druhém poločase svědčí i třikrát nastřelené břevno.

Branky: A. Goňa 2, Otava – Strouhal. Rozhodčí: Popelák, 100 diváků. Rokytnice: Malaník – Both, Vaněk, Řihák, Pešek, Ščuglík., Eliáš M., Suchý, Saloky, Goňa A., Otava. Střídali: Röder, Šuráň. Mirošov: Šenkeřík – Frys, Maniš, Strouhal, Obadal, Němeček, Kořenek, Matějíček, Polách, Andrýs, Juráň.

NED. LHOTA – SEHRADICE B 2:1 (1:0)

Domácí byli za svou aktivitu v první půli odměněni gólem z 20. minuty, kdy se prosadil výstavní ranou k tyči Vlastimil Vaněk. Po změně stran rezerva Sehradic přidala, zatlačila domácí, ovšem z další branky se opět radovala Lhota, když se z trestného kopu prosadil Pagáč. Snaživí hosté udeřili až tři minuty před koncem Poláškem, ale na více již Sehradičtí nedosáhli.

Branky: Vl. Vaněk, J. Pagáč – Plášek J. Rozhodčí: Juřica, 150 diváků. Ned. Lhota: Macháč – K. Šerý, J. Machač, M. Vaněk, Juřica – D. Vaněk, Vl. Vaněk, Pacík, Pagáč J – J. Batošák, L. Bartošák. Střídal: Urbánek.

ŠTÍTNÁ N. VL. B – PŘÍLUKY B 5:2 (3:0)

Domácí o své výhře rozhodli již do poločasu, když kanonýru Pinďákovi sekundoval Struhař. Domácí kanonýr zkompletoval hattrick čtvrt hodiny před koncem, aby o pět minut později přidal navrch svou čtvrtou trefu. „Tentokrát dal dva góly z brejků a zbylé zásluhou pohotových střel," zhodnotil výkon svého dvorního šutéra trenér domácí rezervy Ladislav Kováč. „Po změně stran se hra vyrovnala, ovšem důvodem bylo naše polevení, kdy jsme již hráli na jistotu a naše vítězství kontrolovali. Soupeř snižoval stav na 3:1 v samém závěru, když druhou trefou korigoval výsledek," dodal domácí kouč.

Branky: Pinďák 4, Struhař – Machalíček 2. Rozhodčí: Divácký. Štítná: Tkadlec- Zvoníček, Kováč, Skúček, Fagulec, – Polách, R. Pukýš , Struhař, Baran – D. Pukyš, Pinďák. Střídali: Hrnčiřík, Frýželka, Fojtík, Žabka, Holík.

1. Slopné 16 13 2 1 55:18 41
2. Jasenná 16 13 2 1 47:15 41
3. Nedašova Lhota 16 8 4 4 39:27 28
4. Rokytnice 16 8 4 4 43:33 28
5. Luhačovice B 16 7 3 6 49:33 24
6. Poteč 16 6 4 6 46:29 22
7. Rudimov 16 6 4 6 28:42 22
8. Příluky B 16 6 2 8 36:54 20