TJ Štítná A vs. FC Vsetín

14. 8. 2016

TJ Štítná A vs. FC Vsetín  3:0

Branky :  Vaculík T. 2, Hrnčiřík Jan

Na první domácí zápas v nové sezoně KP zavítal do Štítné ex-divizní Vsetín. Lépe začali Hosté a v 5. minutě už se mohli po rohovém kopu a následné hlavičce radovat ale proti byl brankář Vaculík. Domácí se nenechali zahanbit a po malé domů vsetínské obrany, kdy obránce namazal Kořenkovi mohli zvrátit skóre na svou stranu ale Kořenkův lob se mezi tři tyče nevešel. Hra se poté odehrávala mezi 16, ale každá útočná snaha domácích zaváněla ohrožením branky. V 20. minutě napřáhl Vít Chovančík z 30m a hostující gólman Eliáš měl co dělat aby střelu, která mířila do levého horního rohu vyrazil na rohový kop. V 27. minutě po precizně zahraném rohu Tomáše Lišky šli domácí po Vaculíkově hlavičce do vedení. 1:0. Vsetín se v prvním poločase do vážnějšího ohrožení branky již nedostal. Naopak to byli domácí, kteří udeřili ve 40. minutě po krásném uvolnění T. Lišky a následným přizemním pasem přes celou obranu, který našel nabíhajícího Vaculíka. Ten zachoval chladnou hlavu a předložil Hrnčiříkovi pobídku do prázdné brány, která se neodmítá 2:0. Aby toho pro hosty nebylo málo na poločasových 3:0 upravil ve 44. minutě po dobré práci Kořenka s Liškou J. svým druhým gólem v zápase Vaculík T.
 Do druhého poločasu domácí nevstoupili vůbec dobře a po centru do 16 fauloval zbytečně domácí Machuča mimo míč hostujícího hráče. Penaltu ale v dobré formě chytající Vaculík zlikvidoval. V druhé půli drželi domácí hosty daleko na dostřel své brány a až na ojedinělý průnik do 16 a dalším úspěšném zákroku Vaculíka se již nic zásadního nestalo. Štítná si tak po zásluze nechala všechny 3 body doma a po dvou kolech může byt spokojená se ziskem 5 bodů.