SK Boršice vs. TJ Štítná A

8. 8. 2016

SK Boršice vs. TJ Štítná A   2:3 na penalty

V 1. kole krajského přeboru zajížděla Štítná na půdu neznámou. Ačkoliv hrála s domácími jeden z posledních zápasu minulé sezony, tak nevěděla, co od domácích čekat. Vzhledem k novému systému FAČR o zrušení hostování (Boršice v minulé sezóně hrály z 90% hostujících hráčů). Do zápasu nezasáhli pro zranění Smolka Simon, Hnaníček Michal, Liška František, Šimoník Roman. Naopak se do týmu vrátili Borci se zkušenostmi z vyšších tříd (Kořenek Dan, Liška Tomáš).
 Zápas začali lépe domácí a po několika hrubkách naší defenzivy se radovali, po křižné střele Kaspřáka, 1-0. Poté se hrálo už v režii hostů. Jako první o sobě dal vědět Kořenek, který po centru za obranu od Tomáše Lišky jen těsně minul bránu. Kořenek v prvním poločase asi nejvíce zaměstnával obranu domácích. Ta ho mnohdy zastavovala jen za cenu faulů. Po ose Kořenek-Vaculík-Kořenek, kteří si vyměnili míč, byla na Dana penalta. Vaculík proměnil 1:1. Hosté měli celkově více ze hry v 1. poločase a nebýt špatných finálních přihrávek, tak poločas remízou neskončil. Do druhého poločasu opět Štítná vstoupila ospale a málem se jí to vymstilo. Za hosty bych vyzdvihnul asi jediného hráče a to Kaspřáka, jež našim hráčům nadělal spoustu problémů a taky v 80 minutě po sporné situaci a chybách naší defenzivy, kterou musel P. Vaculík hasit za cenu žluté karty a pokutového kopu, se na 11 metrech nemýlil a hosté šli znovu do vedení 2:1. Hosté si vytvořili za celý druhý poločas minimálně 3 gólové šance, ale Kořenek a Hrnčiřík na golmana hostů nevyzráli. Nesložili však zbraně a v 84. minutě, po druhém precizně zahraném rohovém kopu, kdy se nejprve zastřeloval hlavou Sloboda, Vaculík svým druhým gólem v utkaní završil skóre zápasu na 2:2. Ve zbývajících minutách už se nic nestalo a tak následoval pokutový rozstřel o bonusový bod. V tom měli více štěstí hosté, kteří proměnili o jednu penaltu více. Vaculík P. v druhé sérii chytil a v páté mohl proměnit mečbol, kdy si sám postavil balón na značku PK ale neproměnil, následnou penaltu chytil.
Sestava: Vaculík Pavel – Polášek Lukáš – Machuča Petr – Sloboda Petr – Chovančík Vít