Osmifinále O pohár hejtmana Zl. kraje TJ Štítná A vs. SK Baťov

24. 8. 2016

Osmifinále O pohár hejtmana Zl. kraje TJ Štítná A vs. SK Baťov  6:0

branky: Liška Tomáš, Chovančík Tomáš, Vaculík Tomáš, Liška Jaroslav, Kořenek Daniel, Šimoník Roman

Štítná zápas rozhodla již na začátku 1. poločasu, kdy Tomáš Liška zatočil rohový kop přímo do brány. Ten samý hráč o minutu později zahrával další rohový kop, po kterém se domácí znovu radovali. Chovančík Tomáš se nejrychleji zorientoval v 16 a nekompromisní střelou, kterou otřel o tyč zvýšil na 2:0. Na tabuli svítila v tu dobu 3. minuta. Domácí nadále tlačili soupeře do 16 a ten se zmohl jen na rychle brejky, které si obrana pohlídala. Poté přišel nejkrásnější moment zápasu. Z pravé strany odcentroval kapitán Petr Svoboda, na jeho centr si naběhl Tomáš Vaculík a nechytatelnou střelou, kterou vystřihl zády k bráně, zvyšoval na 3:0(14. min.) I po této brance domácí neměli dost a stále se tlačili do brankových příležitostí. V 38. minutě se zmocnil na polovině hřiště míče Jaroslav Liška, který pohodlně navedl nikým neobtěžován míč na hranici 20m a dělovou střelou překonal brankáře hostů po 4. Do konce poločasu již branka nepadla, ale za zmínku stojí nevyužité gólové příležitosti Vaculíka a Hrnčiříka.
Druhý poločas začali lépe hosté, kteří se v prvních deseti minutách dostali do střeleckých příležitosti, avšak gólmanu Vaculíkovi moc starostí nenadělali. Domácí si nadále vytvářeli brankové příležitosti a po jedné z nich se svým důrazem prosadil Daniel Kořenek 5:0. Domácí postupně využili všech 5. možných střídání. Po pár minutách na hřišti se prosadil Šimoník, který po ose Hnaníček-Vaculík završil skóre zápasu na 6:0. Chvíli poté mohl po samostatném úniku přidat svůj druhý gól, ale nepodařilo se mu vyzrát na gólmana hostí. Štítná předvedla líbivý fotbal okořeněný 6. brankami a vrátila tak Baťovu porážky z loňské sezony.
Dneska Štítná hrála kompaktně ve všech směrech od gólmana až po útok a nedovolila soupeři dostat se do hry.