OP žáci sk. B TJ Štítná vs. TJ Dolní Lhota  11:5

branky: Rak Tomáš 3, Hnilo Dominik 2, Kalík Martin 2,

St. žáci FC TVD Slavičín vs. TJ Štítná

23. 4. 2017

St. žáci FC TVD Slavičín vs. TJ Štítná  2:1 na penalty

branky: Černý Martin

Tradiční derby se Slavičínem jsme odehráli v sobotu 22.4. na hřišti soupeře v Hrádku. Štítná tentokrát přijela v hodně oslabené sestavě, protože chyběli dva klíčoví hráči, gólman Kuba Pippal a opora zálohy Šimon Hrnčiřík. Na místo brankáře se tak postavil Dan Důlka, který si vyzkoušel tento post podruhé v sezóně a předvedl velmi dobrý výkon. Tímto přesunem se nám ale změnilo tradiční postavení všech řad, takže si hráči nějakou chvíli zvykali na trochu jiný herní systém. To umožnilo domácím, aby se dostali na prvních deset minut do tlaku, který ale naše obrana dokázala eliminovat. Zhruba po této době jsme začali hrát aktivněji a hra se vyrovnala, i když si ani jeden tým nevytvořil do poloviny poločasu výraznější šanci. Potom se začala dostávat dopředu víc Štítná, několik menších šancí jsme neproměnili, potom zvlášť velkou šanci měl Martin Černý, který se ocitnul sám před brankářem, ale ve složité pozici zakončoval levačkou a brankář stačil pohotově střelu vytlačit na roh. Naše chvíle přišla v 33. minutě po akci, kdy si pěkně vykombinovali obranu Pavel Frýželka, Dominik Hnilo a Ondra Hnilo, který se prosmýknul do šestnáctky za obranu a měl otevřenou přímou cestu k brance, a obráncům se jej podařilo zastavit pouze za cenu faulu. Nařízenou penaltu proměnil Martin Černý 0:1. Do konce poločasu se hra přelévala na obě strany, ale skóre se neměnilo. Do druhého poločasu jsme nastoupili s ještě větší chutí, Slavičín se dostával maximálně po naše pokutové území, na druhé straně se otevíraly v jeho obraně mezery, kterými jsme se dostávali k brance soupeře. Velké šance výborně hrajícího Davida Struhaře i Martina Kalíka, si říkaly o gól, ale nepovedlo se je využít. Nakonec tak trestal soupeř, kdy v 53. minutě po pěkném úniku po pravém křídle skóroval domácí Lukáš Fiodor z celkem nenápadné střely z ostrého úhlu 1:1. Do konce utkání si Štítná stačila vytvořit ještě několik šancí, ale gól už jsme nedali, takže si oba soupeři rozdělili po bodu. O druhém bodu se rozhodovalo v penaltách, naše tradičně silná disciplína nám tentokrát nevyšla, prohráli jsme 7:6 a tak druhý bod zůstal domácím. Po podzimním zápase je to druhé utkání se Slavičínem, kdy jsme podali velmi dobrý výkon, ale přesto nám nebylo souzeno vyhrát. Děkujeme hráčům za předvedenou hru, kdy ani navzdory oslabení neodevzdali soupeři nic zadarmo a podali kvalitní výkon jak po technické stránce, tak i bojovností. V příštím zápase nás čeká 29.4. v 15.00 doma ve Štítné silný Vsetín, kdy bychom měli být v plné sestavě, takže se těšíme na oboustranně kvalitní fotbal a zveme tímto všechny naše příznivce, aby přišli podpořit náš tým.