TJ ŠTÍTNÁ n. VL. – KVASICE 3 : 1 (2 : 0)

Mistrovské utkání: TJ ŠTÍTNÁ n. VL. – KVASICE 3 : 1 (2 : 0)

Sestava TJ Štítná: Marcaník M. – Chovančík L., Sloboda P., Chovančík T., Chovančík V. – Liška J., Spáčil J., Hrnčiřík Š., Liška T. (80. Černý M.) – Smolka S. (70. Zvoníček O.), Maniš M.

Branky: 4. Liška J., 20. Smolka, 75. Liška T.

ŽK: 43. Spáčil J., 55. Liška J., 67. Chovančík L.

Scházeli: Kořenek D., Zvonek L., Šánek J., Vaculík P., Krůžela R., Králik M.

Opět se nám podařilo na domácím hřišti vstřelit rychlou branku, kterou vsítil po pěkné křídelní akci Liška J. již ve 3. minutě. Na rozdíl od zápasu s Chropyní nás brzké vedení neukolébalo, ale naopak zdravě nabudilo. Dařily se nám kombinace i individuální akce. V 10. minutě postupoval sám na hostující branku Maniš M., ale ve stoprocentní šanci branku přestřelil. A tak se skóre měnilo až ve 20. minutě, kdy se po dlouhém pasu Slobody P. v souboji prosadil Smolka S. a přeloboval brankáře – 2 : 0. Dále jsme pokračovali v solidní hře a zahazování šancí. Ve 25. minutě se objevil sám před brankářem Sloboda P., ale branku netrefil. Ve 33. minutě byl před hostující brankou úplně osamocen Maniš M. a tentokrát hosty zachránil skvělým zákrokem brankář. Zbytek 1. poločasu měli více ze hry hosté z Kvasic, ale podržel nás brankář Marcaník M., a když hosté překonali po rohovém kopu i jeho, tak jejich branku ve 43. minutě neuznal rozhodčí.

Druhý poločas byl vyrovnaný s šancemi na obou stranách. Hosté z Kvasic si vypracovali dvě vyložené šance, které Marcaník M. zneškodnil, a tak uklidnění přinesla až 75 minuta, kdy brejkovou situaci skvěle vyřešili Maniš M. a zakončující Liška T. - 3 : 0. Za zmínku ještě stojí šance Maniše M. ze 78. minuty, který hlavou orazítkoval břevno. Tečku za posledním mistrovským utkáním tak udělal hostující hráč, který skvěle zahraným přímým kopem nedal našemu brankáři šanci – 3 : 1.

Pro další fotografie klikněte na úvodní fotku

MORKOVICE - TJ ŠTÍTNÁ n. VL. 3 : 1 (2 : 1)

12. 6. 2018

Mistrovské utkání: MORKOVICE - TJ ŠTÍTNÁ n. VL. 3 : 1 (2 : 1)

Sestava TJ Štítná: Marcaník M. – Králík M. (60. Holba), Sloboda P. (80. Krupík), Chovančík L., Chovančík V. – Liška J., Spáčil J., Hrnčiřík Š., Liška T. (85. Černý M.) – Hrnčiřík J., Maniš M.

Branky: 40. Hrnčiřík J.

ŽK: 30. Sloboda

Scházeli: Kořenek D., Zvonek L., Smolka S., Chovančík T., Šánek J., Vaculík P., Krůžela R.

Zápas ovlivnili dvě rychlé branky v úvodu prvního poločasu (v 10. minutě), které jsme inkasovali po našich hrubých chybách. Nejprve naše obrana nezachytila náběh domácího útočníka za jejich záda, ten postupoval sám na branku a obešel i našeho brankáře – 1 : 0. Ihned po rozehrávce obdržené branky náš brankář tak dlouho otálel s odkopem, až mu ho domácí hráč sebral a do prázdné branky zvyšoval na 2 : 0. Než jsme se vzpamatovali ze strašidelné 10. minuty, měl soupeř ještě jednu stoprocentní šanci. V 17. minutě domácí hráč hlavičkoval z malého čtverce sám, naprosto nekrytý, ale Marcaník M. předvedl skvělý postřeh a šanci mu zmařil. Zbytek poločasu se hrál naprosto vyrovnaný zápas, přičemž šance jsme měli už jen my. Nejprve v 19. minutě nebezpečně vystřelil Liška T., ale brankář jeho střelu vytěsnil na roh. Ve 26. minutě po rohovém kopu Hrnčiřík J. z malého vápna přestřelil branku. Ve 32. minutě postupoval zcela sám na domácího brankáře Maniš M., ale jeho zakončení chyběla razance. Tak až 40. minuta přinesla snížení stavu, kdy se hlavou na druhé tyči prosadil Hrnčiřík J. – 2 : 1.

Druhý poločas jsme byly fotbalovější, ovládli jsme střed pole a byly jsme častěji na míči než domácí. Pokud ale jde o šance, tak za zmínku stojí snad jen únik Lišky J., který postupoval ze strany sám na branku, ale tu přestřelil. Spoustě dalších náznaků příležitostí chyběla kvalitní finalizace. S postupem času ve snaze o vyrovnání jsme začali hrát více na riziko, a tak se otvíraly skulinky v naší obraně. Domácí se ale do šance dostali jen v 70. minutě, kdy Marcaník M. předvedl dva skvělé zákroky. Na konečných 3 : 1 domácí zvyšovali až v 81. minutě po chybné rozehrávce naší obrany před pokutovým územím.

TJ ŠTÍTNÁ n. VL. – CHROPYNĚ 5 : 3 (2 : 1)

4. 6. 2018

Mistrovské utkání: TJ ŠTÍTNÁ n. VL. – CHROPYNĚ 5 : 3 (2 : 1)

Sestava TJ Štítná: Vaculík – Krůžela R. (28. Hrnčiřík Š.), Sloboda P., Chovančík T., Chovančík V. – Liška J., Spáčil J., Maniš M., Liška T. (78. Králík M.) – Smolka S. (65. Chovančík L.), Hrnčiřík J. (85. Černý M.)

Branky: 2. a 31. Smolka, 71. Maniš M, 80. Liška T., 81. Králík M.

Scházeli: Kořenek D., Zvonek L.

Hned v úvodu zápasu jsme šli do vedení. Ve 2. minutě po solidní akci na pravé straně a pohotovém zakončením Smolky S. na první tyči. V 18. minutě soupeř poslal do naší šestnáctky nenápadný centr a po špatné komunikaci našeho stopera a brankáře bylo srovnáno na 1 : 1. Zbytek poločasu se hrál vyrovnaný zápas, přičemž soupeř byl fotbalovější. Nám vázla kombinace, špatně jsme bránili střed pole a nedařilo se nám udržet míč na soupeřově polovině. Ve 31. minutě jsme kousek za půlkou rozehrávali přímý kop, kterým Spáčil J. našel nekrytého Smolku S., a vedli jsme 2 : 1.

Druhý poločas začal tak, jak první skončil. Soupeř byl lepší na míči a lépe kombinoval, my jsme mu to usnadňovali naším špatným bráněním a nedostupováním hráčů, hlavně uprostřed hřiště. A tak přišel trest. 51. minuta přinesla rychlou kombinaci soupeře na pravé straně a křižnou střelu na druhou tyč – 2 : 2. Soupeři narostla křídla a byl lepším týmem. Navíc v 65. minutě podběhl míč Liška J. a ve snaze zabránit soupeři ve skórování fauloval a kopala se penalta, kterou hosté proměnili – 2 : 3.

Nepříznivý stav nás vyburcoval a zmobilizoval k obratu. Je nutno dodat, že soupeři pomalu, ale jistě začaly docházet síly. V 71. minutě po závaru v soupeřově šestnáctce dorážel do prázdné branky Maniš M. – 3 : 3. V 78. minutě zahodil více než 100 % šanci Hrnčiřík J. V 80. minutě Maniš M. chytře vysunul Lišku T. a opět jsme vedli – 3 : 4. 81. minuta po střele Králíka M. znamenala definitivní zlom v zápase a také naše trochu utrápené vítězství

BAŤOV - TJ ŠTÍTNÁ n. VL. 4 : 1 (2 : 1

28. 5. 2018

Mistrovské utkání: BAŤOV - TJ ŠTÍTNÁ n. VL. 4 : 1 (2 : 1)

Sestava TJ Štítná: Vaculík – Liška J., Sloboda, Chovančík T., Chovančík V. – Maniš M., Šánek J., Liška T. (75. Polášek L.), Spáčil J. – Kořenek D. (35. Černý M.), Hrnčiřík J.

Branky: 13. Hrnčiřík J.

Scházeli: Krůžela R., Marcaník M., Králík M., Smolka S., Chovančík L., Zvonek L.

Úvod zápasu na neskutečně velkém, navíc s umělou trávou a ne moc oblíbeném hřišti pro nás nezačal vůbec špatně. Ve 13. minutě vyhrál hlavičkový souboj Kořenek D., po něm se k míči dostal Hrnčiřík J. a nekompromisním křižným volejem nedal domácímu brankáři nejmenší šanci – 0 : 1. Domácí byli aktivnější, ale bez větších šancí. Ve 31. minutě domácí křídelník poslal z levé strany do šestnáctky prudký přízemní centr, který si náš brankář po kolizi s naším stoperem nešťastně srazil do branky a bylo to 1 : 1. 35. minuta navíc přinesla zranění kolene Kořenka D. a nucený zásah do sestavy. Ve 42. minutě po chybě středu naší obrany postupoval ze šestnáctky sám na branku domácí útočník, jeho střelu se nám ještě podařilo z prázdné branky vykopnout, ale následná dorážka znamenala vedení domácích po prvním poločase 2 : 1.

Celý zápas byl rozhodnut hned v úvodu 2. poločasu. V 50. minutě domácí zahrávali rohový kop, který nejprve na první tyči tečoval Sloboda P. a posléze na druhé tyči si srazil do vlastní branky Chovančík T. Probíhala teprve 50. minuta zápasu a my jsme si stihli dát už dvě vlastní branky! Zbytek zápasu se hrál z obou stran svižný, kombinační a otevřený fotbal se šancemi na obou stranách, i když víc jich měli domácí. 79. minuta přinesla pro domácí ještě jednu branku, kdy od půlky postupoval domácí hráč sám na Vaculíka P., protože ve snaze o zkorigování výsledku jsme vše vsadili na útok a obraně jsme už tolik pozornosti nevěnovali.

BORŠICE - TJ ŠTÍTNÁ n. VL. 1 : 2 (0 : 0)

21. 5. 2018

Mistrovské utkání: BORŠICE - TJ ŠTÍTNÁ n. VL. 1 : 2 (0 : 0)

Sestava TJ Štítná: Vaculík P. – Liška J., Chovančík L., Chovančík T., Chovančík V. – Maniš M., Sloboda P., Liška T., Spáčil J. - Hrnčiřík J., Králík M.

Branky: 76. Spáčil J., 89. Hrnčiřík

ŽK: Liška J.

Scházeli: Krůžela R., Marcaník M., Kořenek D., Smolka S., Šánek J.

První poločas se hrála vyrovnaná partie, která probíhala spíše ve středu hřiště. Šancí bylo na obou stranách poskrovnu, nicméně domácí byli o něco aktivnější. Pokud jde o šance z naší strany, tak za zmínku stojí dvě. Ve 22. minutě hlavičkoval ve slibné pozici nikým neatakovaný Sloboda P., ale minul branku a ve 35. minutě po perfektním centru z pravé strany se ocitli sami před brankářem hned dva naši hráči, ale ani jeden se do zakončení nedostal.

Vše podstatné se odehrálo ve druhé půli. My jsme do ní nastoupili s přesuny na jednotlivých postech a sestava pro druhý poločas byla následující: Vaculík P. – Chovančík L., Sloboda P., Chovančík T., Chovančík V. – Liška J., Spáčil J., Liška T., Králík M. (70. Hrnčiřík Š.) – Hrnčiřík J., Maniš M. Z obou stran se začal hrát otevřený fotbal nahoru dolů a obě mužstva chtěla zápas zlomit a vybojovat pro sebe. Domácí se dostali do několika vyložených šancí, které ale trestuhodně zahodili, nebo tyto šance zlikvidoval bezchybně chytající Vaculík P. My jsme začali být nebezpečnější až v poslední dvacetiminutovce. Nejprve v 71. minutě nebezpečně vystřelil Liška T., ale jeho prudkou střelu vyrazil domácí brankář. 76. minuta přinesla nenápadnou akci, kterou zakončil křižnou střelu Spáčil J. a vedli jsme 1 : 0. Domácí zvýšili obrátky ve snaze vyrovnat. To se jim po několika šancích nakonec podařilo v 87. minutě, taktéž po nenápadné střele. Infarktový závěr zápasu završil náš rohový kop v 89. minutě, po kterém hlavou skóroval Hrnčiřík J., a tak zápas skončil naším vítězstvím 1 : 2.

TJ ŠTÍTNÁ n. VL. – ROŽNOV p. RADHOŠTĚM 3 : 1

15. 5. 2018

Mistrovské utkání: TJ ŠTÍTNÁ n. VL. – ROŽNOV p. RADHOŠTĚM 3 : 1 (1 : 0)

Sestava TJ Štítná: Vaculík – Chovančík L., Sloboda, Chovančík T., Chovančík V. – Liška J., Spáčil J. Šánek J., Liška T. (80. Polášek L.)  – Kořenek (70. Králík M.), Maniš M.

Branky: 37. (penalta) a 48. Kořenek, 60. Maniš

ŽK: Kořenek, Chovančík T., Chovančík L., Maniš

Scházeli: Smolka, Marcaník, Hrnčiřík J.

Od první minuty zápasu jsme se pustili do našeho soupeře s cílem tento souboj vyhrát, a to za tři body. Měli jsme jasnou převahu, ale do výraznějších brankových příležitostí jsme se začali dostávat až zhruba od 20. minuty. Zahrávali jsme velký počet rohů, po kterých jsme se dostávali do zakončení, kterému ale scházela přesnost. Ve 27. minutě po jednom z rohů nastřelil hlavou Sloboda P. břevno a následnou dorážku Šánka J. vyhlavičkoval na brankové čáře hostující obránce. Naše velká snaha byla odměněna ve 37. minutě, když jsme po ruce hostujícího hráče zahrávali pokutový kop, který Kořenek D. s jistotou proměnil.

Cíl pro druhý poločas byl jasný, vstřelit uklidňující branku a nepustit soupeře do hry. Podařilo se nám ho uskutečnit hned ve 48. minutě, kdy po pěkné kombinační akci postupoval sám ze strany na branku Liška T., nezištně přihrál před prázdnou branku Kořenkovi D. a bylo to 2:0. Branka nás uklidnila a měli jsme místy výraznou převahu s velkým množstvím brankových příležitostí. Po jednom z průniků Kořenka D., který nastřelil břevno, Maniš M. zvyšoval do prázdné branky již na 3:0. Dále jsme soupeře mačkali, ale v naší hře se začala objevovat spousta nepřesností a individuálních chybiček. Po jedné takové se soupeři v 78. minutě podařilo snížit na rozdíl dvou branek, což ale na další vývoj zápasu nemělo žádný vliv.

HOLEŠOV - TJ ŠTÍTNÁ n. VL. 3 : 0 (2:0)

6. 5. 2018

Mistrovské utkání: HOLEŠOV - TJ ŠTÍTNÁ n. VL. 3 : 0 (2:0)

V sobotu 5. 5. 2018 sehrálo naše A – mužstvo mistrovské utkání na půdě Holešova.

Sestava TJ Štítná: Vaculík – Liška J., Chovančík L., Chovančík T., Chovančík V. – Krůžela R. (58. Hrnčiřík J.), Sloboda P., Spáčil J., Šánek J. (85. Zvonek L.) – Kořenek D., Maniš M. (78. Černý M.)

Scházel: Smolka S., Marcaník M., Liška T., Králík M.

Do 25. minuty nic nenasvědčovalo tomu, že z tohoto zápasu budeme odjíždět s tříbrankovou prohrou. Hrál se zcela vyrovnaný zápas bez šancí, kdy se vše podstatné odehrávalo především ve středu hřiště. Se soupeřem jsme drželi krok v organizaci hry, rychlosti i kombinacích. 25. minuta přinesla nenápadnou akci na levé straně naší obrany, po níž následoval přízemní centr, který prošel přes celou šestnáctku a domácí útočník na druhé tyči pohodlně skóroval prakticky do prázdné branky. Branka hosty poněkud uklidnila, ale pořád byla hra víceméně vyrovnaná. Zápas se zlomil až v poslední minutě 1. poločasu, kdy po chybě ve středu pole následovala kolmá přihrávka na útočníka, který postupoval sám na Vaculíka a zvýšil na 2 : 0. Pověstný gól do šatny hodně zamával s naší psychikou.

Druhý poločas byl toho jasným důkazem. Naše hra byla neurovnaná, plná nepřesností a prohraných osobních soubojů. Prakticky jsme se nedostávali do žádných šancí a naše útočné akce končily na hranici šestnáctky soupeře nebo slabým zakončením. Navíc jsme se dopouštěli řady chyb v obraně a soupeř se lehce dostával do šancí. Naši největší šanci přinesla až 83. minuta, kdy se po rohovém kopu ocitl sám před prázdnou brankou Šánek J., ale přestřelil. To, že domácí ve druhém poločase přidali již jen jednu branku, v 51. minutě,  jde na vrub štěstí, střelecké nemohoucnosti domácích hráčů a solidnímu výkonu našeho brankáře P. Vaculíka, který předvedl pár skvělých zákroků.

TJ ŠTÍTNÁ n. VL. - PROVODOV 0 : 1 (0 : 1)

29. 4. 2018

Mistrovské utkání: TJ ŠTÍTNÁ n. VL. - PROVODOV 0 : 1 (0 : 1)

Sestava TJ Štítná: Vaculík – Chovančík L., Sloboda, Chovančík T., Chovančík V. – Liška J. (72. Králík), Smolka (65. Šánek), Spáčil, Maniš - Kořenek , Hrnčiřík J. (45. Hrnčiřík Š.)

Branka:

ŽK: 49. Smolka, 90. Chovančík L.

Scházel: Liška T.

Od první minuty zápasu hosté potvrzovali, že mají v týmu spoustu zkušených hráčů, kteří již mají něco za sebou. Byli o něco lepší na míči, dobře kombinovali, měli nebezpečné standartky a protiútoky. My jsme působili poněkud zakřiknutě a vyrobili jsme velké množství nepřesností a individuálních chyb. Předváděli jsme sice dobře organizovanou hru, ale chyběla nám větší agresivita ve středu pole. Pro soupeřovu branku jsme nepředstavovali žádné nebezpečí, o čemž svědčí jen dvě střely a jeden jediný roh za celý první poločas. 33. minuta přinesla další z četných individuálních chyb ve středu pole, po ní následoval rychlý protiútok, který byl zakončen střelou a nešťastnou tečí našeho obránce - 0 : 1.

Do druhého poločasu jsme udělali jednak hráčské změny a také změny v rozestavení. Zpřesnili jsme hru, dařily se nám kombinace a byli jsme pro soupeřovu branku nebezpečnější. Stoupal počet našich standartních situací a přicházely šance. S postupem času navíc soupeři, který moc netrénuje, docházely síly a dostali se pod náš tlak. Zatlačili jsme je do hluboké defenzivy a ostřelovali jejich branku. V mnoha případech měli hosté štěstí, spoustu střel zblokovali, něco kryl brankář a některé střely jen těsně minuly jejich branku. I přes naši velkou snahu se ale na výsledku z prvního poločasu už nic nezměnilo.

TJ Štítná A vs. FC RAK Provodov 0:1